Radwańska gromi

Agnieszka Radwańska kroczy po swój drugi turniejowy triumf na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. 18-letnia Polka, która jest najwyżej rozstawioną zawodniczką turnieju Pattaya Women's Open, po pokonaniu Anne Kremer z Luksemburga awansowała do ćwierćfinału tajlandzkich zawodów.

Jarosław Kowal

Zanim zdecydowaną przewagę uzyskała nasza reprezentantka, doszło do przełamania i z jednej, i z drugiej strony. Później skuteczność serwisu Kremer znacznie się pogorszyła, a Isia nie miał problemów z zaliczeniem dwóch breaków i wygraniem pierwszego seta do dwóch.

Zawodniczka z Luksemburga na początku drugiej partii mogła mieć nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Udało jej się utrzymać podanie przy swoim pierwszym gemie serwisowym, lecz już chwilę później Polka z przewagą dwóch breaków prowadziła 5:1. Wtedy gema nieoczekiwanie wygrała Kremer, co wyraźnie rozzłościło krakowiankę. Agnieszka szybko bowiem odwdzięczyła się pięknym za nadobne, bo wygrała podanie rywalki do zera, a cały mecz 6:2, 6:2. Spotkanie trwało w sumie godzinę i dwadzieścia cztery minuty.

Walkę o półfinał najlepsza polska tenisistka stoczy ze zwyciężczynią spotkania Olga Puczkowa (Rosja) - Tamarine Tanasugarn (Tajlandia).

Jeszcze dziś Radwańska wyjdzie jednak na kort po raz drugi. Wraz z młodszą siostrą, Urszulą, staną do walki o trzecią rundę turnieju gry podwójnej.

Przypomnijmy także, że w środę Ula odpadła z turnieju singla. Jej pogromczynią okazała się reprezentantka Słowenii Andreja Klepac.

Zawody o puli nagród 170 tys. dol. rozgrywane są na kortach twardych.

Wynik meczu II rundy:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) - Anne Kremer (Luksemburg) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)