WTA Pekin: Rosolska i Duszewina zakwalifikowały się do ćwierćfinału

Alicja Rosolska i Wiera Duszewina awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju w Pekinie. W poniedziałek polsko-rosyjska para w dwóch setach uporała się z reprezentantkami gospodarzy.

Rafał Smoliński

Pierwotnie rywalkami Alicji Rosolskiej i Wiery Duszewiny w II rundzie międzynarodowych mistrzostw Chin miały być najwyżej notowane aktualnie w deblowym rankingu Sara Errani i Roberta Vinci. Oznaczone w Pekinie numerem pierwszym Włoszki wycofały się jednak z rywalizacji z powodu kontuzji lewego uda 25-latki z Bolonii. Miejsce tenisistek z Półwyspu Apenińskiego zajęły zatem reprezentujące gospodarzy Wan-Ting Liu i Sheng-Nan Sun.

Poniedziałkowy pojedynek polsko-rosyjskiej pary z Chinkami trwał 88 minut i zakończył się zwycięstwem 6:4, 7:6(5) dla Rosolskiej i Duszewiny. 26-letnia warszawianka i jej partnerka popełniły łącznie aż dziewięć podwójnych błędów oraz obroniły 11 z 16 wypracowanych przez rywalki break pointów. Z kolei tenisistki gospodarzy własnego podania nie utrzymały sześciokrotnie.

Przeciwniczkami Rosolskiej i Duszewiny w pojedynku o półfinał pekińskiej imprezy będą albo Chia-Jung Chuang z Tajwanu i Chinka Shuai Zhang, albo rozstawione z numerem szóstym Słowenka Katarina Srebotnik i Chinka Jie Zheng.

China Open, Pekin (Chiny)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Decoturf), pula nagród 4,828 mln dol.
poniedziałek, 1 października

II runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Wiera Duszewina (Rosja) - Wan-Ting Liu (Chiny, Alt) / Sheng-Nan Sun (Chiny, Alt) 6:4, 7:6(5)