Radwańska - Zhang na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Smoliński
O ćwierćfinał pekińskich zawodów Agnieszka Radwańska zagra z Hiszpanką Lourdes Dominguez. Na naszą relację z tego spotkania pragniemy Państwa już teraz serdecznie zaprosić!
Skomentuj 0
Spotkanie rozstawionej z numerem trzecim krakowianki z Zhang trwało równo 80 minut. Isia zanotowała 11 kończących uderzeń i popełniła tyle samo błędów niewymuszonych. Chinka skończyła 29 piłek, a pomyliła się aż 31 razy!
Skomentuj 0
6:2, 6:3 - Bekhend Chinki ląduję w siatce i jest gem, set i mecz dla Agnieszki Radwańskiej!
Skomentuj 0
Meczbol numer 1 dla Polki!
Skomentuj 0
Dwa popsute returny Chinki, jeszcze tylko dwie piłki!
Skomentuj 0
*6:2, 5:3 - Agnieszka Radwańska o krok od awansu do III rundy! Chinka popełnia dwa z rzędu niewymuszone błędy i przegrywa już 0-30. Wygrywającym serwisem Zhang doprowadza jeszcze do remisu, lecz w kolejnej wymianie myli się. Tenisistka gospodarzy broni break pointa winnerem z forhendu, kolejnego również w ten sam sposób, ale nie jest w stanie skończyć gema! Trzecia szansa dla naszej zawodniczki i rywalka pewnie smeczuje! W końcu po 14 minutach walki Zhang wyrzuca piłkę w aut i traci serwis!
Skomentuj 0
  • 6:2, 4:3* - Rewelacyjny gem dla broniącej tytułu Polki. Isia szybko wychodzi na 30-0, zagrywa asa, a kolejny punkt zdobywa świetnym pierwszym podaniem. Gem wygrany na sucho i ponowne prowadzenie w secie!
    Skomentuj 0
    *6:2, 3:3 - Agnieszka Radwańska szybko doprowadza do remisu w secie! Chinka nie była w stanie ugrać nawet punktu przy własnym podaniu. Co raz więcej błędów tenisistki z Tianjin.
    Skomentuj 0
    6:2, 2:3* - Isia wreszcie przerywa serię trzech wygranych gemów rywalki! Zhang walczyła bardzo ambitnie, ale 23-latka z Krakowa w końcu wykorzystała drugą okazję.
    Skomentuj 0
    *6:2, 1:3 - Okres znakomitej gry Chinki, która pewnie kończy krótką piłkę i wysuwa się na 30-15. As serwisowy i Zhang ma dwie okazje na zwiększenie przewagi. Wykorzystuje pierwszą!
    Skomentuj 0
    6:2, 1:2* - Pierwsze poważne zagrożenie przy serwisie Isi! Po wspaniałym winnerze po linii Zhang wychodzi na 30-0! Polka szybko jednak doprowadza do remisu, a następnie wygrywa morderczą wymianę i ma szansę skończyć gema. Nie udaje się, równowaga. Chinka popisuje się znakomitym smeczem, dzięki czemu zdobywa break pointa. Shuai Zhang po dłuższej wymianie wygrywa punkt, gdyż Kader Nouni wywołał aut. Polka jeszcze sprawdza, lecz nie ma racji. Piłka była autowa, przełamanie dla Chinki!
    Skomentuj 0
    *6:2, 1:1 - Była okazja dla naszej tenisistki, bowiem przez chwilę Isia prowadziła 30-15. Odpowiedź Chinki jednak znakomita, trzy wygrane punkty z rzędu. Całość zakończona świetnym serwisem.
    Skomentuj 0
    Garść statystyk z I seta, który trwał 34 minuty: Isia skończyła zaledwie dwie piłki, ale popełniła też tylko cztery błędy własne. Rywalka miała 12 winnerów, a pomyliła się aż 15 razy!
    Skomentuj 0
    6:2, 1:0* - Był moment zawahania, kiedy to po podwójnym błędzie Radwańskiej zrobiło się po 30. Chinka jednak w kolejnej akcji pomyliła się, a po chwili Isia kończy wymianę przy siatce. To już piąty wygrany z rzędu gem przez krakowiankę!
    Skomentuj 0
    23-latka z Tianijn była w stanie prowadzić wyrównaną walkę jedynie przez pierwsze cztery gemy I seta. Później w grę Chinki wdarło się trochę nerwowości, przez co tenisistka gospodarzy zaczęła coraz częściej mylić się. Miejmy nadzieję, że Polka wykorzysta tę sytuację również w kolejnej partii!
    Skomentuj 0
    *6:2 - Ale przy drugim rywalka pakuje bekhend w siatkę! Gem i set Agnieszka Radwańska!
    Skomentuj 0
    Przy pierwszym setbolu Isia myli się.
    Skomentuj 0
    Polka dwie piłki od triumfu w I secie, dwa proste błędy Zhang.
    Skomentuj 0
    5:2* - Gem bez historii. Po błędzie Zhang nasza reprezentantka ma trzy okazje na skończenie dzieła. Chinka odpowiada jeszcze co prawda winnerem po linii, lecz w kolejnej akcji wyrzuca return w aut! Isia jeden gem od zwycięstwa w premierowej odsłonie!
    Skomentuj 1
    *4:2 - Jest przełamanie dla Agnieszki Radwańskiej! Isia wymusza błąd Chinki i wychodzi na prowadzenie 30-15. Znakomity wypad krakowianki do siatki, pierwszy break point w meczu. Rywalka popełnia błąd i Polka zwiększa przewagę w secie!
    Skomentuj 0
    3:2* - Radwańska nie daje się zaskoczyć. Pierwsze dwie piłki wygrywa dzięki dobremu serwisowi, a kolejną wymianę kończy winnerem po linii. Całość zamyka przy trzeciej okazji, wymuszając przy siatce błąd rywalki.
    Skomentuj 0
    *2:2 - Chinka pokazała w tym gemie kawał rewelacyjnego tenisa! Dwie dłuższe wymiany zakończyła efektownymi winnerami, a kolejną akcję wygrała znakomitym skrótem. Pewnie wygrany gem przez Zhang do 15 i ponowny remis w meczu.
    Skomentuj 0
    2:1* - Idealnie trafiony return Zhang doprowadza do remisu po 30. W kolejnej akcji Chinka jednak myli się i Isia ma okazję na skończenie gema. Po krótkiej wymianie rywalka pakuje forhend w siatkę i nasza tenisistka znów na prowadzeniu.
    Skomentuj 0
    *1:1 - Niewymuszony błąd 23-latki Tianjin wyprowadza krakowiankę na 30-15. Chinka dwukrotnie jednak ratuje się serwisem, szybko kończąc wymiany przy siatce. Jeszcze jedno świetne podanie, wygrywający bekhend po krosie i mamy wyrównanie stanu meczu.
    Skomentuj 0
    1:0* - Zhang przywitała Polkę znakomitym returnem, lecz w kolejnej akcji już się pomyliła. Kolejna przewaga Chinki, 30-15, ale tym razem forhend ląduje na aucie. Znakomity serwis Polki, jeszcze jedno dobre podanie i Isia wychodzi na prowadzenie w meczu.
    Skomentuj 0
    Tenisistki zakończyły już rozgrzewkę i są gotowe do rozpoczęcia spotkania. Jako pierwsza podawać będzie Polka. Zaczynamy!
    Skomentuj 0
    Ważne wieści z kortu numer 4: Lourdes Dominguez niespodziewanie pokonała 7:5, 6:3 Brytyjkę Laurę Robson. Hiszpańska kwalifikantka będzie potencjalną rywalką Agnieszki Radwańskiej w III rundzie.
    Skomentuj 0
    Tenisistki są już na korcie i właśnie rozpoczęły rozgrzewkę! Obie panie w światowej klasyfikacji dzieli 140 pozycji: Polka jest trzecia, Chinka zaś 143.
    Skomentuj 0
    Dosłownie przed kilkoma minutami zakończyło się spotkanie pomiędzy Michaiłem Jużnym a Tommym Haasem. Rosjanin zwyciężył Niemca 6:4, 4:6, 6:2 i awansował do II rundy męskiej edycji międzynarodowych mistrzostw Chin. Za chwilkę na korcie powinna pojawić się już nasza reprezentantka.
    Skomentuj 0
    Licząca sobie również 23 lata Shuai Zhang, która do głównej drabinki singla otrzymała od organizatorów dziką kartę, w I rundzie pokonała 6:3, 6:2 swoją rodaczkę Qiang Wang. Chinka jednak potrafi grać u siebie, w 2009 roku sensacyjnie wyeliminowała ówczesną liderkę światowego rankingu, Rosjankę Dinarę Safinę!
    Skomentuj 0
    23-letnia krakowianka do tegorocznej edycji międzynarodowych mistrzostw Chin przystąpi od II rundy, bowiem w zeszłym tygodniu w Tokio osiągnęła przynajmniej półfinał (ostatecznie przegrała mecz o tytuł z Rosjanką Nadieżdą Pietrową). Jej wtorkową rywalką będzie tenisistka gospodarzy, Shuai Zhang, z którą nasza zawodniczka nie miała dotychczas przyjemności rywalizować na światowych kortach.
    Skomentuj 0
    Po emocjach związanych z występami Agnieszki Radwańskiej w Tokio, przyszedł czas na ostatni w sezonie turniej rangi WTA Premier Mandatory, który rozgrywany jest w Pekinie. Polka przed rokiem okazała się w chińskiej stolicy najlepsza, dlatego też broni 1000 punktów do światowej klasyfikacji. Tym razem zasady są jasne: porażka Isi na jakimkolwiek szczeblu turniejowej drabinki będzie oznaczać utratę trzeciego miejsca w rankingu na rzecz Amerykanki Sereny Williams.
    Skomentuj 0
    Od godziny 09:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu II rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie pomiędzy Agnieszką Radwańską a Chinką Shuai Zhang.