ATP Pekin: Djoković już bez problemów

Novak Djoković we wtorek stracił seta, a w środę oddał tylko cztery gemy Carlosowi Berlocq i w ciągu 74 minut awansował do kolejnej rundy, w której zmierzy się z Jurgenem Melzerem.

Dominika Pawlik

Novak Djoković w stolicy Chin legitymuje się dotychczas bilansem 11-0 i walczy tu o swój trzeci tytuł. Wygrywał tu dwukrotnie: w 2009 i 2010 roku, w poprzednim sezonie o tej porze leczył kontuzję. To pierwszy występ Serba od finału US Open, w którym po pięciosetowym boju lepszy okazał się Andy Murray. W II rundzie wyeliminował Carlosa Berlocq 6:1, 6:3.

- Wygrałem mecz, więc w moich oczach - jest dobrze. Zagrałem świetny mecz, dużo lepszy niż w pierwszej rundzie. Było kilka interesujących wymian pod koniec meczu, kiedy mój rywal wykonał kilka dobrych uderzeń. Wygrałem w dwóch setach i to jest najważniejsze - mówił po meczu Djoković.

Ćwierćfinałowym rywalem Serba będzie Jürgen Melzer, który po raz trzeci w sezonie osiągnął tę fazę. Austriak pokonał rozstawionego z numerem 6. Ołeksandra Dołgopołowa 7:6(9), 2:6, 6:1. W tym roku świeżo upieczony małżonek Ivety Benesovej zwyciężył w Memphis (czwarty tytuł w karierze) oraz zanotował ćwierćfinał w Zagrzebiu, gdzie uległ Michaelowi Berrerowi.

Marius Copil po wyeliminowaniu Marina Čilicia, zdołał jeszcze postraszyć Floriana Mayera i urwać mu seta. Niemiec triumfował 3:6, 6:3, 6:2, ale na walkę z notowanym na 221. miejscu w rankingu ATP musiał poświęcić aż 1h43'.