ATP Szanghaj: Łukasz Kubot przebrnął eliminacje

Łukasz Kubot udanie przeszedł eliminacje do turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju (o puli nagród 3,532 mln dolarów). W deblu wystąpią Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Robert Pałuba

Łukasz Kubot nie miał kłopotów w kwalifikacjach do turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W dwóch meczach eliminacyjnych Polak pokonał kolejno Mao-Xin Gonga oraz Jimmy'ego Wanga, w obu meczach nie tracąc seta. Lubinianin wystąpi w Szanghaju już po raz czwarty, w tym roku tylko w grze pojedynczej.

Swoich sił w eliminacjach singla próbował także Mariusz Fyrstenberg, który zagrał mecz gr pojedynczej w turnieju ATP po raz pierwszy od ponad trzech lat (poprzednio walczył o kwalifikację do turnieju w Kuala Lumpur w roku 2009). Polak nawiązał wyrównaną walkę z Philippem Petzschnerem, któremu uległ ostatecznie 4:6, 4:6.

Szanghaj jest miejscem pechowym dla Kubota, który w roku 2009 nie wykorzystał prowadzenia 5-1 w tie breaku drugiej partii ze Stanislasem Wawrinką (pierwszego seta wygrał 6:2), a rok później siedmiu meczboli w konfrontacji z Johnem Isnerem. W ubiegłym sezonie najlepszy polski singlista odpadł w pierwszej rundzie imprezy pokonany przez Ołeksandra Dołgopołowa.

Dobre wspomnienia związane z Szanghajem mają za to Fyrstenberg i Matkowski. Trzy lata temu właśnie w Chinach wystąpili w pierwszym w karierze finale turnieju ATP Masters 1000, a w kolejnym sezonie także walczyli o tytuł.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Decoturf), pula nagród 3,532 mln dol.
sobota-niedziela, 6-7 października