WTA Linz: Azarenka rozbiła kolejną rywalkę, drugi finał Goerges w sezonie

Wiktoria Azarenka odniosła w półfinale turnieju w Linzu kolejne gładkie zwycięstwo. Liderka rankingu pokonała 6:2, 6:1 Irinę Begu i o tytuł zagra z Julią Goerges.

Robert Pałuba

Wiktoria Azarenka utrzymuje znakomitą dyspozycję i odniosła dwunaste kolejne zwycięstwo, wygrywając 23. i 24. seta z rzędu. W półfinale turnieju w Linzu Białorusinka nie dała szans Rumuńskiej "szczęśliwej przegranej", Irinie Begu, całkowicie dominując od pierwszej do ostatniej piłki pojedynku. Liderka rankingu straciła w drodze do finału (w czterech pojedynkach) łącznie zaledwie 11 gemów.

W niedzielę Azarenka powalczy o szósty triumf w sezonie w dziesiątym finale. Białorusinka będzie grać o tytuł już po raz 25. w zawodowej karierze, choć nawet, jeśli wygra finał w Linzu, nie spowoduje on zmian w jej rankingu (ewentualne 280 punktów za zwycięstwo będzie i tak niższym rezultatem niż najsłabszy z liczących się wyników tenisistki z Mińska).

Finałową przeciwniczką Azarenki będzie Julia Görges, która w trzech setach uporała się Kirsten Flipkens, która grała już siódmy mecz w turnieju, bowiem wcześniej musiała przebrnąć eliminacje.

Nieco staromodny styl Belgijki, z dużą ilością podcinanych piłek i częstą zmianą kierunków, przysporzył Niemce sporo kłopotów w partii otwarcia. Görges miała kłopoty z konstruowaniem punktów (zwłaszcza w dłuższych wymianach) i w jej grę wkradały się pośpiech i niecierpliwość. Flipkens praktycznie nie popełniała błędów, a także znakomicie returnowała, kilkukrotnie posyłając w wygranym 6:1 secie efektowne piłki kończące.

Kolejne dwie partie miały jednak odwrotny przebieg. Görges postawiła przede wszystkim na regularność, a nie na szalone próby ataku. Uspokojenie gry i znacznie rozważniejsze prowadzenie ofensywy przyniosło zamierzony efekt. Trudy meczu odczuwała także Flipkens, w dalszej jego części już nie tak skuteczna i spóźniająca się do piłek. Całe spotkanie Niemka zakończyła niezwykle efektownym forhendem po linii i w niedzielę zagra w drugim finale w sezonie (piątym w karierze).

Generali Ladies Linz
, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 220 tys. dol.
sobota, 13 października

półfinał gry pojedynczej:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Irina Begu (Rumunia, LL) 6:2, 6:1
Julia Görges (Niemcy, 5) - Kirsten Flipkens (Belgia, Q) 1:6, 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)