WTA Brisbane: Williams rozbiła kolejną rywalkę, niespodziewana porażka Kvitovej

Serena Williams odniosła pewne zwycięstwo w pojedynku II turnieju w Brisbane. Z imprezą pożegnały się dwie tenisistki z czołowej dziesiątki rankingu: Petra Kvitova oraz Sara Errani.

Robert Pałuba

Amerykańska multimistrzyni wielkoszlemowa nie zwalnia kroku i we wtorek odniosła w Brisbane drugie zwycięstwo. Williams, która zakończyła miniony sezon znakomitą passą 12 kolejnych zwycięstw, nie dała szans Alize Cornet, pokonując Francuzkę 6:2, 6:2 w 60 minut. Przez cały czas trwania pojedynku znakomicie funkcjonowało potężne podanie amerykańskiej tenisistki, którym szachowała przeciwniczkę, nie dając rywalce ani jednej szansy na przełamanie.

Williams kontynuuje triumfalny marsz, który rozpoczęła w czerwcu na trawnikach Wimbledonu. Od tego czasu Amerykanka przegrała tylko jeden pojedynek (w Cincinnati, pokonana przez Andżelikę Kerber), odnosząc 33 zwycięstwa. Przeciwniczką Sereny w ćwierćfinale imprezy będzie zwyciężczyni konfrontacji między Sloane Stephens i Sofią Arvidsson.

Niespodziankę sprawiła Anastazja Pawluczenkowa, która pokonała 6:4, 7:5 rozstawioną z numerem szóstym Petrę Kvitovą. Rosjanka, która po znakomitym roku 2011 okraszonym dwoma wielkoszlemowymi ćwierćfinałami, w kolejnym sezonie głównie zawodziła. - Grałyśmy wcześniej sześć czy siedem razy i zawsze były to trudne mecze Byłam dziś gotowa i cieszę się, że udało mi się wygrać - mówiła po meczu Pawluczenkowa.

Rosjanka wyjaśniła także, co zmieniła w przerwie między sezonami, w czasie której ciężko trenowała: - Zeszły rok był bardzo ciężki, ale myślę, że ostatecznie wyciągnęłam z niego wnioski i zobaczyłam nad czym muszę pracować - przyznała była liderka rankingu juniorek. - W przerwie pracowałam nad wszystkim. Poprawiłam serwis, poruszanie się po korcie i ogólne przygotowanie fizyczne. Nie wszystko jest idealnie, wciąż wiele aspektów mojej gry wymaga poprawy - tłumaczyła rosyjska zawodniczka.

Przedwcześnie z imprezą pożegnała się także inna przedstawicielka najlepszej dziesiątki świata, Sara Errani. Włoszka rozpoczęła sezon od falstartu, przegrywając 6:4, 1:6, 5:7 w II rundzie z Danielą Hantuchovą.

- Uwielbiam grać w Brisbane. W zeszłym roku osiągnęłam tu finał, więc chciałabym ponownie dobrze się zaprezentować. Skupiam się na każdej rundzie, mecz po meczu - wyznała Słowaczka. - Pojedynek z Sarą był długi i ciężki, rozegrałyśmy dużo intensywnych wymian, w których próbowałam dyktować warunki - analizowała ubiegłoroczna finalistka turnieju.

W środę zostaną wyłonione pozostałe cztery ćwierćfinalistki turnieju. Swój pierwszy mecz rozegra liderująca Wiktoria Azarenka, na korcie pojawi się także Andżelika Kerber.

Brisbane International, Brisbane (Australia)