Puchar Davisa: Kubot gromi i daje Polakom bezpieczne prowadzenie po 1. dniu

Polska prowadzi we Wrocławiu ze Słowenią 2-0 w meczu I rundy Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Drugi punkt dla biało-czerwonych zdobył Łukasz Kubot.

Rafał Smoliński

Polska potrzebuje już tylko jednego punktu, aby awansować do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Davisa, w której czeka już reprezentacja RPA. W sobotę biało-czerwoni będą faworytami do zakończenia starcia ze Słowenią, bowiem w akcji zaprezentują się nasi najlepsi debliści: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

W piątkowy wieczór drugi punkt dla naszych reprezentantów zdobył Łukasz Kubot, który przy głośnym dopingu kibiców rozbił 6:3, 6:2, 6:0 Gregę Zemlję. Obaj panowie wcześniej zmierzyli się ze sobą dwukrotnie, wygrywając po jednym spotkaniu. 30-letni lubinianin w piątek wyszedł na prowadzenie w bezpośredniej rywalizacji z młodszym od siebie o cztery lata Słoweńcem. Niesiony dopingiem kibiców, Kubot przystąpił do ataku już na początku premierowego seta, szybko zdobywając breaka. Przewagę przełamania polski zawodnik utrzymał już do końca, zwyciężając ostatecznie w tej części meczu 6:3. Jego rywal był całkowicie bezradny, nie był w stanie odpowiedzieć na pewny serwis lubinianina.

W drugiej odsłonie polski tenisista jeszcze bardziej poprawił swoją grę, jego znakomite returny pozwoliły mu wywalczyć dwa przełamania. Ostatecznie, Kubot zwyciężył w tej partii 6:2 i był już tylko o krok od końcowego triumfu.

Trzecia partia była prawdziwym popisem naszego reprezentanta. Wyraźnie rozbity Žemlja nie był w stanie nawiązać walki. Trzykrotnie gładko oddał serwis i przegrał całego seta bez zdobycia nawet gema.

Polska - Słowenia 2:0