Puchar Federacji: Agnieszka Radwańska doprowadza do decydującego debla

Agnieszka Radwańska wyrównała na 1-1 stan rozgrywanego w Ejlacie meczu Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Polski z Izraelem. Czwarta rakieta świata pokonała Shahar Pe'er 6:2, 6:3.

Liderki obu drużyn spotkały się ze sobą po raz drugi w rozgrywanym w Ejlacie po raz trzeci z rzędu turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. W 2011 roku Agnieszka Radwańska pokonała Shahar Peer 6:3, 6:3, tym razem oddała rywalce o jednego gema mniej. Łączny bilans spotkań obu tenisistek to teraz 5-3 dla krakowianki. Polka wygrała 30. w karierze grę w Pucharze Federacji (bilans 30-7) i trzecią w tym tygodniu. Bilans Pe'er, byłej 11. rakiety rankingu WTA, w rozgrywkach to teraz 34-25. Wcześniej Urszula Radwańska (WTA 37) przegrała z Julią Glushko (WTA 181) pojedynek drugich rakiet obu drużyn. By zapewnić sobie pierwsze miejsce w Grupie C Polska musi wygrać grę deblową, w której siostry Radwańskie zmierzą się z Pe'er i Glushko. Zwycięzca Grupy C w sobotę spotka się z Chorwacją, najlepszą drużyną Grupy A, a stawką będzie prawo wystąpienia w kwietniowym barażu o Grupę Światową II.

W gemie otwarcia I seta Radwańska (WTA 4) od 40-15 straciła dwa punkty, ale kolejne dwie piłki powędrowały na jej konto. Po chwili krakowianka przełamała Pe'er (WTA 91) pożytkując drugiego break pointa, ale nie wykorzystała szansy podwyższenia na 3:0 - od 40-15 oddała rywalce cztery punkty. Trzy kolejne gemy padły łupem Polki, która przy 5:1 nie dała rady zamknąć seta serwisem. To co nieuniknione zostało odwleczone w czasie tylko na momencik - Radwańska wykorzystała drugiego setbola w gemie ósmym.

W pierwszym gemie II seta Radwańska obroniła trzy break pointy, a w drugim przełamała Pe'er na sucho. Po chwili Polka, również bez straty punktu, utrzymała podanie i prowadziła 3:0. W czwartym gemie krakowianka ponownie odebrała serwis Izraelce, ale nie udało się jej podwyższyć na 5:0. Po kolejnym przełamaniu serwisu Pe'er, krakowianka w siódmym gemie serwowała, by wyrównać na 1-1 stan meczu z Izraelkami, ale zmarnowała dwie piłki meczowe. W tym momencie o przerwę medyczną poprosiła reprezentantka gospodarzy i po wznowieniu gry miała trzy break pointy. Radwańska jednak od 0-40 zdobyła pięć punktów i zakończyła pojedynek po 87 minutach.

W całym pojedynku na 17 rozegranych gemów było 11 przełamań, z czego siedem zaliczyła Radwańska. Polka zaserwowała sześć asów (wszystkie w II secie) oraz skorzystała z pięciu podwójnych błędów Pe'er.

Polska - Izrael 1:1