WTA Dubaj: Bolesna porażka Alicji Rosolskiej w I rundzie gry podwójnej

Tylko 56 minut trwała przygoda Alicji Rosolskiej z turniejem WTA w Dubaju. W I rundzie debla, Polka w parze z Fatmą al Nabhani przegrały 0:6, 4:6 z Anastazją Pawluczenkową i Lucie Safarową.

Marcin Motyka

Alicja Rosolska i Fatma al Nabhani gładko przegrały w meczu I rundy gry podwójnej turnieju WTA w Dubaju. Polka i reprezentantka Omanu, które w turnieju głównym zagrały dzięki dzikiej karcie, nie miały nic do powiedzenia w starciu z parą Anastazja Pawluczenkowa / Lucie Safarova, przegrywając 0:6, 4:6 po zaledwie 56 minutach gry.

Polsko-omański duet od początku był tylko tłem dla przeciwniczek. W pierwszym secie Rosolska wraz z partnerką nie ugrały nawet gema, dając się trzykrotnie przełamać, przy swoim serwisie zdobywając zaledwie pięć punktów, a w całej partii łącznie jedenaście, przy 24 przeciwniczek.

Druga odsłona miała bardziej wyrównany przebieg. Rosjanka i Czeszka po szybkim wyjściu na prowadzenie 4:0, spuściły nieco z tonu i przegrały cztery gemy z rzędu, a to oznaczało remis 4:4 w tym secie. Podrażnione takim obrotem spraw Pawluczenkowa i Šafářová, w gemie dziewiątym znów pokusiły się o breaka, by po chwili zakończyć mecz przy własnym serwisie.

Przegrana 27-letniej warszawianki, oznacza, iż z reprezentantek Polski w dubajskiej imprezie pozostała tylko Agnieszka Radwańska, która w czwartkowym ćwierćfinale singla zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA Premier, kort twardy (Decoturf II), pula nagród 2 mln dolarów
środa, 20 lutego

I runda gry podwójnej:

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) / Lucie Šafářová (Czechy) - Fatma al Nabhani (Oman, WC) / Alicja Rosolska (Polska, WC) 6:0, 6:4

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!