WTA Acapulco: Niesamowita Piter, Linette przegrała po trzysetowej batalii

Katarzyna Piter straciła tylko dwa gemy z Ines Ferrer i awansowała do II rundy eliminacji turnieju WTA w Acapulco. Nie powiodło się Magdzie Linette, która przegrała z Nastassją Burnett.

Dominika Pawlik

Magda Linette i Katarzyna Piter już trzeci tydzień przebywają w Ameryce Południowej, gdzie szukają kolejnych punktów do rankingu WTA. Dotychczas nie udało im się odnieść znaczących sukcesów w Cali ani Bogocie.

W Acapulco obie tenisistki dostały się do eliminacji. Linette trafiła na rozstawioną z numerem 7. Nastassję Burnett, zajmującą 151. miejsce w rankingu WTA. Piter miała zagrać z Ines Ferrer, która w decydującej rundzie eliminacji w Cali rozprawiła się z Linette.

Katarzyna Piter nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z Hiszpanką, oddając jej zaledwie dwa gemy. Poznanianka potrzebowała zaledwie 62 minut do awansu do kolejnej rundy eliminacji. Ferrer zanotowała sześć podwójnych błędów serwisowych, a po swoim drugim podaniu wywalczyła tylko trzy punkty z 19. Polka wykorzystała aż sześć z ośmiu break pointów. Jej kolejną rywalką będzie Kanadyjka Eugenie Bouchard, która za dwa dni będzie świętować swoje 19. urodziny.

Kiepsko swój mecz rozpoczęła Magda Linette, która po kilkudziesięciu minutach przegrywała 2:6, 1:5, by następnie wygrać siedem kolejnych gemów. Poznanianka wyrównała stan meczu i uzyskała przełamanie w decydującej partii, ale od tej pory zdołała zapisać jeszcze tylko jednego gema na swoje konto i ostatecznie przegrała 2:6, 7:5, 2:6. Mecz trwał 2 godziny i 37 minut, a Polka obroniła tylko trzy z jedenastu break pointów, sama zaś wykorzystała pięć z czternastu szans.

Abierto Mexicano Telecel, Acapulco (Meksyk)
WTA International, korty ziemne, pula nagród 235 tys. dol.