WTA Indian Wells: Przebłyski Kerber i Woźniackiej, Stosur wyszarpała zwyciętwo

Andżelika Kerber i Karolina Woźniacka bez straty seta wygrały mecze III rundy turnieju WTA w Indian Wells. Kłopoty miała Samantha Stosur, która ostatecznie przemogła opór Shuai Peng.

Robert Pałuba

Kalifornijska kampania Andżeliki Kerber nabiera rozpędu. Niemka, która w minionym miesiącu leczyła uraz pleców, pokonała w poniedziałek groźną Yaninę Wickmayer. Ubiegłoroczna półfinalistka imprezy w Indian Wells pokazała się w pierwszym, wygranym 6:1 secie ze znakomitej strony, znajdując oparcie po często niestabilnej stronie forhendowej.

W drugiej odsłonie do głosu doszła mocno uderzająca Belgijka, która szybko objęła prowadzenie 4:1 z przewagą dwóch przełamań, popisując się serią skutecznych, ofensywnych akcji. Kerber zdołała odrobić straty i wyrównać na 4:4, by po chwili ponownie oddać serwis. Wickmayer nie wykorzystała jednak otrzymanej szansy - oddała podanie na 5:5 (był to ósmy break w secie) i przegrała partię w tie breaku 6:7(4). Kolejną przeciwniczką piątej rakiety świata będzie rewelacyjna Garbine Muguruza, która rozbiła Magdalenę Rybarikovą.

- Z pewnością na korcie czuję się lepiej. Przed rozpoczęciem turnieju nie wiedziałam, jak spiszą się moje plecy, ale nastąpiła spora poprawa i odzyskałam pewność siebie. Dobrze się czuję i nie mogę doczekać się kolejnego pojedynku - mówiła po meczu piąta tenisistka świata.

Kłopoty w meczu III rundy miała chybotliwa Samantha Stosur. Mistrzyni US Open straciła seta w starciu z Shuai Peng, wygrywając ostatecznie 6:3, 3:6, 6:2. W pojedynku o ćwierćfinał Australijka zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania między Aną Ivanović oraz Moną Barthel.

Po kłopotach w meczu otwarcia, kłopotów w kolejnym spotkaniu nie miała Karolina Woźniacka. Była liderka rankingu rozbiła 6:2, 6:1 Jelenę Wiesninę, która w styczniu wywalczyła swój premierowy tytuł w singlu. Rywalką Dunki w znakomicie zapowiadającym się pojedynku IV rundy będzie rozstawiona z nr. 10. Nadieżda Pietrowa. Rosjanka oddała zaledwie trzy gemy Julii Görges i po raz szósty z rzędu awansowała do najlepszej "16" turnieju, wyrównując swój najlepszy wynik.