ATP Indian Wells: Łukasz Kubot pomścił porażkę Fyrstenberga i Matkowskiego

W pojedynku II rundy gry podwójnej Łukasz Kubot i Janko Tipsarević pokonali pogromców Mariusza Fystenberga i Marcina Matkowskiego, francuską parę Julien Benneteau / Richard Gasquet w dwóch setach.

Marcin Motyka

Łukasz Kubot i Janko Tipsarević nie mieli problemów z uzyskaniem promocji do ćwierćfinału turnieju ATP w Indian Wells. Polak i Serb wygrali 6:2, 6:2 z francuską parą Julien Benneteau / Richard Gasquet. Lubinianin stoi przed ogromną szansą na to, aby zostać tenisistą numer jeden w kraju w rankingu deblowym, aby tego dokonać musi awansować do półfinału imprezy BNP Paribas Open.

Francuski duet od samego początku pojedynku był tłem dla polsko-serbskiego debla. Już w pierwszym gemie serwis stracił Gasquet, który wyszedł na kort zaledwie kilkadziesiąt minut po zakończonym swoim spotkaniu singlowym z Jerzym Janowiczem. W siódmym gemie podanie stracił Benneteau i partia otwarcia została wygrana w zaledwie 18 minut przez Polaka i Serba.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Londynie znów dwukrotnie dali się przełamać, odpowiednio w trzecim i siódmym gemie, a set i cały mecz został zakończony przy serwisie 30-letniego lubinianina.

W trwającym tylko 50 minut boju Polak wraz z Serbem zanotowali pięć asów i jeden podwójny błąd serwisowy. Po trafionym pierwszym podaniu przegrali zaledwie trzy punkty, a także ani razu nie stracili serwisu.

W ćwierćfinale Kubota i Tipsarevicia czeka niesamowicie trudne zadanie. Ich rywalami będzie jedna z najbardziej utytułowanych par deblowych w historii, bracia Bob i Mike Bryanowie, rozstawieni w Indian Wells z numerem pierwszym. Amerykanie w poniedziałek pewnie rozprawili się ze swoimi rodakami, Johnem Isnerem i Samem Querreyem.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 5,03 mln dol.
poniedziałek, 11 marca

II runda (1/8 finału) gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Janko Tipsarević (Serbia) - Julien Benneteau (Francja) / Richard Gasquet (Francja) 6:2, 6:2

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!