Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Najlepsza brytyjska tenisistka zachorowała na mononukleozę

U najlepszej obecnie brytyjskiej tenisistki, Heather Watson wykryto mononukleozę. 20-letnia zawodniczka jest zmuszona do przerwania swojej kariery i poddania się leczniczej kuracji.
Marcin Motyka
Marcin Motyka

W czasie trwania obecnego sezonu Heather Watson wielokrotnie narzekała na zmęczenie i psychiczne "wypalenie". Wydaję się, że przyczyna braku motywacji do uprawiania sportu została u brytyjskiej zawodniczki zdiagnozowana.

- Musiałam zrobić badania krwi po turnieju w Miami i okazało się, że mam ślady gorączki gruczołowej [mononukleozy] w moim organizmie. Jedyną receptą na powrót do pełnej sprawności jest odpoczynek. W ostatnich tygodniach zarówno mecze jak i treningi były dla mnie bardzo męczące, ale na szczęście lekarze odnaleźli przyczynę, dlaczego mój organizm był tak bardzo osłabiony - powiedziała gwiazda brytyjskiego tenisa.

- Teraz przynajmniej wiem, co mi dolega i wiem, że mogę liczyć na powrót na zdrowia. W celu odzyskania jak najszybciej pełnej sprawności dużo śpię oraz odpoczywam. Jestem w domu od tygodnia i z każdym dniem czuję się coraz lepiej, mam nadzieję, że wkrótce uda mi się powrócić do tenisa - optymistycznie zakończyła 20-latka z Guernsey.

Dotychczas największym osiągnięciem Watson jest wygrany w październiku ubiegłego roku turniej w Osace. W Wielkim Szlemie dwukrotnie dotarła do III rundy - US Open 2012 i Australian Open 2013. Obecnie klasyfikowana jest na 40. pozycji w rankingu WTA, a w lutym tego roku zajmowała najwyższe, 39. miejsce w karierze.

Mononukleoza to choroba, która przenoszona jest przede wszystkim za pośrednictwem śliny bądź też drogą kropelkową. Bardzo często określana jest także mianem "gorączki gruczołowej". Schorzenie to najczęściej dotyka ludzi młodych, będących przed trzydziestym piątym rokiem życia. Jest to często spotykana choroba wśród zawodowych tenisistów. W ostatnich latach została wykryta choćby u Rogera Federera, Andy'ego Roddicka, którzy na szczęście szybko wrócili na światowe korty. Nieco mniej szczęścia miał Mario Ancić, który dwukrotnie (w 2007 i 2009 roku) zachorował na mononukleozę i z powodu wyniszczenia organizmu został zmuszony do przedwczesnego zakończenia kariery, zaś Robin Soderling, u którego gorączkę gruczołową zdiagnozowano w połowie lipca 2011 roku, do dziś nie wrócił do pełnej sprawności i jego powrót do tenisa stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (5):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×