Puchar Davisa: Rozpocznie Janowicz z Andersenem, potem Kubot z de Voestem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Pojedynkiem Jerzego Janowicza z Jeanem Andersenem rozpocznie się rywalizacja Polski z RPA w ramach Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Po nich na kort wyjdą Łukasz Kubot i Rik de Voest.

Początek gier zaplanowano na piątek na godz. 16:00. W sobotę o godz. 14:00 zostanie rozegrane spotkanie deblowe, zaś w niedzielę od godz. 12:00 kończące rywalizację dwie gry singlowe.

- Nie ma co ukrywać, że jesteśmy faworytami, ale absolutnie nie lekceważymy rywali – zapewnił kapitan naszej kadry Radosław Szymanik.

Polska powalczy z RPA o awans do baraży o Grupę Światową Pucharu Davisa (foto: PZT)
Polska powalczy z RPA o awans do baraży o Grupę Światową Pucharu Davisa (foto: PZT)

Rezonu nie tracą również rywale reprezentacji Polski. Jean Andersen jest pozytywnie nastawiony przed meczem liderem z naszej ekipy, Jerzym Janowiczem - Podczas meczu trzeba skupić się na grze, a nie na tym kto stoi po drugiej stronie siatki - powiedział 24-latek zamieszkały w Pretorii.

Zwycięzca tej konfrontacji awansuje do wrześniowych baraży, których stawką będzie występ w Grupie Światowej Pucharu Davisa w przyszłym sezonie.

Polska - RPA, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, Zielona Góra (Polska) II runda Grupy I Strefy Euroafrykańskiej, kort twardy w hali piątek-niedziela, 5-7 kwietnia

Gra 1.: Jerzy Janowicz - Jean Andersen *piątek (16:00) Gra 2.: Łukasz Kubot - Rik de Voest *piątek Gra 3.: Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski - Rik de Voest / Ruan Roelofse *sobota (14:00) Gra 4.: Jerzy Janowicz - Rik de Voest *niedziela (12:00) Gra 5.: Łukasz Kubot - Jean Andersen *niedziela

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Źródło artykułu: