Challenger Guadalajara: Przysiężny z deblowym zwycięstwem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Michał Przysiężny swój pobyt w meksykańskiej Guadalajarze rozpoczął od awansu do ćwierćfinału gry podwójnej. Polski tenisista występuje w duecie z Johnem Millmanem.

Michał Przysiężny z halowych imprez w Europie, postanowił przenieść się do Meksyku, gdzie występuje w Guadalajarze oraz najprawdopodobniej w kolejnym tygodniu zagra w stolicy Meksyku.

Polski tenisista miał pewne miejsce w drabince głównej i w I rundzie zmierzy się z Amirem Weintraubem. Z dwa lata młodszym Izraelczykiem nie miał okazji jeszcze mierzyć się na korcie. Rywal Przysiężnego w poprzednim tygodniu dotarł do półfinału imprezy w Leon, a w tym sezonie dwukrotnie w grze podwójnej wyeliminował duet Tomasz Bednarek / Mateusz Kowalczyk.

W grze podwójnej partnerem głogowianina jest John Millman, 23-latek notowany na początku drugiej setki w singlowym rankingu ATP. W I rundzie para polsko-australijska trafiła na duet z Tajpeju: Hsin-Han Lee / Hsien-Yin Peng. Po trzysetowej batalii lepszy okazał się Przysiężny i partnerujący mu Millman. Zwycięzcy obronili dziewięć z dziesięciu break pointów, a przy serwisie rywali nie mieli ani jednej szansy na przełamanie.

Kolejnymi rywalami Millmana i Przysiężnego będą rozstawieni z numerem 2. James Cerretani i Adil Shamasdin lub Marcelo Demoliner i Franco Skugor.

Głogowianin występuje w jedynym w tym tygodniu challengerze, który nie jest rozgrywany na mączce
Głogowianin występuje w jedynym w tym tygodniu challengerze, który nie jest rozgrywany na mączce

Aeromexico Jalisco Open, Guadalajara (Meksyk) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów poniedziałek, 8 kwietnia

I runda gry podwójnej:

John Millman (Australia) / Michał Przysiężny (Polska) - Hsin-Han Lee (Tajpej) / Hsien-Yin Peng (Tajpej) 7:6(4), 4:6, 10-8

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Źródło artykułu: