Fyrstenberg i Matkowski ulegli w finale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nie wygrali zawodów ATP w Bukareszcie. Nasi najlepsi debliści i jednocześnie najwyżej rozstawieni tenisiści zawodów ulegli Francuzom - Nicolasowi Devilder i Paulowi Henri Mathieu. O końcowym sukcesie rywali zdecydował morderczy super tie-break.

Adam Naruszewicz

Tak zaciętego finału turnieju ATP w Bukareszcie nie spodziewał się chyba nikt. Oba regularne sety kończyły się w tie-breakach. Pierwszego 7:4 wygrali Polacy, a drugi zakończył się rezultatem 11:9 dla Francuzów. Najbardziej zacięty był jednak super tie-break.

Set, który zazwyczaj rozgrywany jest do 10 wygranych punktów, trwał ponad dwa razy dłużej. Zwycięzcy z Francji wygrali decydującą partię wynikiem 22:20.

Był to trzeci finał naszych reprezentantów w tym sezonie. Wygrali raz - podczas Orange Warsaw Open w Warszawie.

Wynik meczu:

Nicolas Devilder, Paul Henri-Mathieu (Francja) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 1) 6:7 (4), 7:6 (9), 22:20