Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Agnieszka Radwańska laureatką Fed Cup Heart Award!

Agnieszka Radwańska znalazła się w gronie czterech tenisistek nagrodzonych za postawę podczas lutowych spotkań Pucharu Federacji. Polka wyprzedziła w powszechnym głosowaniu Brytyjkę Heather Watson.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

24-letnia Agnieszka Radwańska znakomicie spisała się podczas rozgrywanego w lutym w izraelskim Ejlacie turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. Krakowianka zdobyła łącznie dla Polski sześć punktów, z czego cztery w singlu i dwa w deblu, walnie przyczyniając się do awansu naszej reprezentacji do kwietniowych baraży o Grupę Światową II.

Postawa starszej z sióstr Radwańskich została doceniona przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF), która nominowała Polkę do specjalnej nagrody. Fed Cup Heart Awards przyznawane są tym zawodniczkom, które reprezentowały barwy kraju w sposób wybitny, ze szczególnym męstwem na korcie oraz wykazały niesamowite zaangażowanie na rzecz swojej drużyny.

Do nagrody Fed Cup Heart Awards nominowane zostały cztery zawodniczki z obu Grup Światowych oraz po dwie z poszczególnych Grup I stref kontynentalnych. W dniach 4-29 marca na stronie internetowej Pucharu Federacji swoje głosy oddało ponad 23 tys. fanów. W ramach nagrody cztery zwyciężczynie będą mogły wskazać organizację charytatywną, na którą przeznaczona zostanie specjalna dotacja.

- Podczas lutowych spotkań w ramach Pucharu Federacji kilka tenisistek spisało się naprawdę niesamowicie, dlatego pragnę pogratulować wszystkim czterem paniom, że w publicznym głosowaniu okazały się najlepsze. Jestem przekonany, iż zwyciężczynie z wielką dumą wskażą organizacje, na które przeznaczone zostaną dotacje - powiedział prezydent ITF, Francesco Ricci Bitti.

Agnieszka Radwańska zostanie oficjalnie nagrodzona w najbliższy weekend, podczas którego Polki zmierzą się w Koksijde z Belgijkami w ramach barażu o Grupę Światową II Pucharu Federacji.

Laureatki Fed Cup Heart Awards 2013:

Grupa Światowa I oraz Grupa Światowa II

Daniela Hantuchova (Słowacja)

Grupa I Strefy Euro-afrykańskiej

Agnieszka Radwańska (Polska)

Grupa I Strefy Amerykańskiej

Paula Cristina Goncalves (Brazylia)

Grupa I Strefy Azji i Oceanii

Galina Woskobojewa (Kazachstan)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
FedCup.com
Komentarze (39)
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×