Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Radwańska - Morita na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Iwanek
Dziękujemy, że byli państwo razem z nami i zapraszamy na nasze kolejne relacje z meczów z udziałem Polaków.
Skomentuj 1
 • qasta Zgłoś komentarz
  Dziękujemy, niezawodny redaktorze Iwanek. Taka relacja to sama przyjemność w odbiorze , gdybyż tylko dorównała jej gra !
  Urszula Radwańska przegrała z Ayumi Moritą 2:6, 3:6 w II rundzie turnieju WTA w portugalskim Oeiras. Polka powtórzyła wynik sprzed dwóch lat, ale ćwierćfinał okazał się dla niej nieosiągalny. Japonka była dokładniejsza i bardziej cierpliwa w długich wymianach z głębi kortu, przejawiała większą inicjatywę, a krakowianka grała zbyt pasywnie.
  Skomentuj 0
  2:6, 3:6 - Gem, set i mecz Morita. Niestety Ula pieczętuje zwycięstwo Japonki podwójnym błędem serwisowym.
  Skomentuj 7
  • TenSybil Zgłoś komentarz
   Szkoda, to wtedy, gdy przegrywa się - "przypadkowo", "pechowo", walczy do ostatniej "kropli krwi".. A tak to tylko trochę mi szkoda, mimo mego patriotyzmu ;)
   • RvR Zgłoś komentarz
    Szkoda!!!
    • crzyjk Zgłoś komentarz
     Pół drugiego seta, agresywnej i dokładnej gry nie wystarczyło do wygrania meczu. Pozostałe piłki, w okolicę linii serwisowej... :(
     Zobacz więcej komentarzy (4)
     *2:6, 3:5 - Kolejny błąd z forhendu Japonki - tym razem piłka poza kortem, 30-30. Ula zagrywa forhendowego stop woleja, ale fenomenalna kontra daje Moricie piłkę meczową!
     Skomentuj 4
     Zobacz więcej komentarzy (1)
     *2:6, 3:5 - Dwa punkty dla Mority, po chwili forhend Japonki w siatce, 15-30.
     Skomentuj 0
     *2:6, 3:5 - Forhend, a następnie bekhend coraz mocniej zdeprymowanej Radwańskiej poza kortem. Dla odmiany forhend Mority za długi, ale za chwilę błąd z returnu bekhendowego popełnia Ula. Ładna akcja krakowianki zakończona forhendem przy siatce, ale Japonka klamrę na gemie zaciska ładnym forhendem.
     Skomentuj 0
    • 2:6, 3:4* - Przy drugim break poincie Morita popisuje się ostrym returnem forhendowym z pozycji odwrotnego krosa.
     Skomentuj 5
     • NWM Zgłoś komentarz
      A szkoda, bo bardzo ciekawe byłoby poczytać red. Iwanka. Zresztą mecz zapowiada się interesująco, bo widzę, że Morita coraz mocniej wchodzi w ten sezon na mączce. Nie dziwne, że przez
      Czytaj całość
      pierwszą rundę przefrunęła.
      • RvR Zgłoś komentarz
       W sumie tak to można nazwać :) Jedno jest chyba tutaj pewne, lajwa z meczu Morita - Kanepi raczej nie zobaczmy :)
       • TenSybil Zgłoś komentarz
        Bardziej przez czarne ptaki.. i Lacosta
        Zobacz więcej komentarzy (2)
        *2:6, 3:3 - Kros forhendowy wymuszający błąd daje Moricie dwa break pointy. Pierwszego Ula odpiera wygrywającym serwisem.
        Skomentuj 2
        *2:6, 3:3 - Radwańska psuje drop szota, a następnie wyrzuca forhend. Kolejne dwie piłki wyrzuca Morita, 30-30. Dwa forhendy - jeden kończący, drugi wymuszający błąd dają Japonce wyrównanie stanu seta.
        Skomentuj 1
        2:6, 3:2* - Kolejne spięcie na linii arbiter - zawodniczka. Tym razem tą kłócącą się jest Radwańska, która nie dowierza, że Morita zagrała piłkę styczną z linią (wywołany został aut - pani na stołku dokonała korekty), ale Polka nic nie wskórała. Ta sporna piłka daje Japonce dwa break pointy i wykorzystuje już pierwszego ostrym krosem bekhendowym.
        Skomentuj 3
        *2:6, 3:1 - Tenisistki bawią się w zagrywanie księżycowych, czy jak kto boli balonowych piłek. Pierwsza rytm w długiej wymianie zmienia Morita, która zagrywa ostry forhend, ale po chwili popełnia błąd przy siatce. Przełamanie!
        Skomentuj 4
        Zobacz więcej komentarzy (1)
        2:6, 2:1* - Ula wychodzi na 30-15, ale na niezbyt dobrego drop szota Mority, odpowiada lobem z woleja, który ląduje poza kortem. Błąd Japonki daje Polce break pointa!
        Skomentuj 1
        2:6, 2:1* - Gem do 15 zakończony wygrywającym serwisem.
        Skomentuj 9
        • Tom_J Zgłoś komentarz
         Na szczęście nikt z nas nie musi biegać w jej stylu :)
         • NWM Zgłoś komentarz
          To na razie subtelne i ona może jeszcze niemało wykrzesać. A Ula to niby jak wygląda? Świeżutka taka? ;p
          • salvo WTA forever Zgłoś komentarz
           mam na myśli to ze wiesz, jeśli w perspektywie jest 3 set i takie 2h30min jak wczoraj Uli a Ayumi nie daje rady po 1h to dobrze wróży to dla Uli.
           Zobacz więcej komentarzy (6)
           *2:6, 1:1 - Japonka nerwowo - źle uderza bekhend i piłka ląduje daleko poza kortem. Radwańska ma 30-0, ale wygrywający serwis i efektowny bekhend pozwalają Moricie wyrównać na 30-30. Składna akcja zakończona forhendem przy siatce oraz błąd Uli z bekhendu dają tenisistce z Kraju Kwitnącej Wiśni gema.
           Skomentuj 0
           2:6, 1:0* - Świetna akcja Radwańskiej przy 30-30. Polka bombarduje Japonkę krosami bekhendowymi i wieńczy wymianę wolejem forhendowym. Gema kończy wyrzucony przez Moritę drop szot.
           Skomentuj 4
           Zobacz więcej komentarzy (1)
           2:6 - Gem i set Morita. Od równowagi dwa kolejne punkty dla Japonki. Seta kończy przestrzelony przez Radwańską return.
           Skomentuj 0
           2:5* - Polka wypracowuje sobie trzy break pointy! Pierwszego Morita odpiera bekhendem po linii. Przy drugim krakowianka zagrywa ładny głęboki bekhend, ale pakuje woleja w siatkę. Trzeciego break pointa Japonka broni forhendem wymuszającym błąd. Równowaga.
           Skomentuj 1
           • salvo WTA forever Zgłoś komentarz
            6:2 Należy się ten set Ayumi Zasłużyła na niego Ulka bierz się do roboty
            2:5* - Zły drop szot Radwańskiej - Morita lekko dobiega do siatka i wolejem wychodzi na 30-0. Świetny otwarcie kortu przez Japonkę returnem, ale wyrzuca krosa forhendowego. Morita uzyskuje jednak dwa break pointy i wykorzystuje już pierwszego kończącym returnem forhendowym.
            Skomentuj 8
            Zobacz więcej komentarzy (5)
            *2:4 - Kolejne dwa punkty dla Mority, która na koniec jest górą w długiej wymianie.
            Skomentuj 4
            Zobacz więcej komentarzy (1)
            2:3* - Ula wyrzuca forhend. Japonka dorzuca kolejny punkt efektownym krosem, ale po chwili wyrzuca krosa bekhendowego. Radwańska przejmuje inicjatywę - przyciśnięta rywalka popełnia błąd. Ale to na Moritę działa, jak czerwona płachta na byka - ofensywną akcję kończy drajw wolejem. Kolejny punkt dla Polki i równowaga.
            Skomentuj 0
            2:3* - Znowu punkt dla Radwańskiej, to kolejny dla Mority. Return Japonki poza kortem. W końcu Polka kończy gema efektownym forhendem po linii!
            Skomentuj 2
            *1:3 - Morita spiera się z panią sędzią, która uznała, że piłka zagrana przez Radwańską zahaczyła linię, ale pani arbiter jest nieprzejednana. Japonka jednak szybko o tym zapomina i akcją z ostrym forhendem i wieńczącym bekhendem wyrównuje stan gema.
            Skomentuj 2
            *1:3 - Morita w natarciu - próba minięcia w wykonaniu Radwańskiej nieudana, forhend poza kortem. Polka broni break pointa wygrywającym serwisem!
            Skomentuj 0
            *1:3 - Morita ma 30-15, ale nie udaje się jej drop szot, 30-30. Po chwili Japonka znowu się myli - tym razem wyrzuca bekhend. W długiej wymianie mniej cierpliwa okazuje się Radwańska, której bekhend ląduje w siatce, równowaga.
            Skomentuj 2
            *1:3 - Po zagraniu wysokiego loba przez Radwańską, Morita myli się i wyrzuca smecza. Jedno przełamanie odrobione!
            Skomentuj 0
            0:3* - Ula ładną wymianę kończy odwrotnym krosem forhendowym. Morita odpowiada agresywnym bekhendem po linii, 15-15. Trochę szczęścia (piłka po taśmie i Japonka musiała biec do siatki) - Polka zdobywa punkt minięciem forhendowym po krosie. Morita wyrównuje na 30-30, ale po szybkim returnie Polki, pakuje bekhend w siatkę. Break point!
            Skomentuj 0
            0:3* - Ostrym krosem na linię Morita wymusza błąd na Radwańskiej i wychodzi na 30-0. Ula wyrzuca forhend i trzy break pointy dla Japonki. Przełamanie na sucho staje się faktem po nieudanym drop szocie krakowianki.
            Skomentuj 0
            *0:2 - Ula sprowadza Moritę do siatki drop szotem, ale przegrywa wojenkę na małe pola. Japonka gema kończy krosem forhendowym.
            Skomentuj 0
            0:1* - Ładny kros forhendowy Japonki. Dwa niewymuszone błędy Uli i 40-15 dla Mority. Świetny return Uli, a następnie agresywny atak wymuszający błąd, równowaga.
            Skomentuj 0
            0:1* - Ula rozpoczyna kończy akcję ładnym wolejem, ale kolejne dwa punkty dla Mority - przy 15-15 Polka wyrzuca prostą piłkę. Po chwili Japonce nie udaje się zmieścić bekhendu w korcie, 30-30. Przestrzelony przez krakowiankę bekhend daje rywalce break pointa. Krakowianka myli się przy siatce i jest przełamanie.
            Skomentuj 0
            Od serwisu rozpoczyna Radwańska.
            Skomentuj 1
            Przypominamy, że wynik podajemy od strony Polki, a gwiazdka oznacza tenisistkę serwującą w gemie. Przykładowo, zapis 6:4, 3:2* oznacza, że Radwańska wygrała pierwszego seta 6:4, a w szóstym gemie drugiej partii podaje Morita.
            Skomentuj 0
            Urszula Radwańska w portugalskiej imprezie gra po raz drugi - pokonując we wtorek Dominikę Cibulkovą wyrównała wynik z 2011 roku. Ayumi Morita rok temu w debiucie odpadła w I rundzie. Będzie to drugie spotkanie obu tenisistek w głównym cyklu. Dwa lata temu na korcie twardym w Stanford w trzech setach górą była Japonka. Na zwyciężczynię tego meczu w ćwierćfinale czeka już Kaia Kanepi.
            Skomentuj 0
            Najlepsze tegoroczne wyniki Urszuli Radwańskiej to IV runda w Indian Wells w marcu i ćwierćfinał w Monterrey na początku kwietnia. Ayumi Morita także dotarła do ćwierćfinału w Monterrey, a wcześniej osiągnęła m.in. III rundę Australian Open, ćwierćfinał w Pattaya City, półfinał w Kuala Lumpur i III rundę w Miami.
            Skomentuj 0
            Od godz. 17:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu II rundy turnieju WTA International w Oeiras (Portugalia) pomiędzy Urszulą Radwańską a Ayumi Moritą.
            Skomentuj 4
            Zobacz więcej komentarzy (1)