ATP Rzym: program i wyniki

Broniący tytułu Rafael Nadal powalczy o siódme w karierze zwycięstwo na kortach ziemnych w rzymskim Foro Italico. Jedynym Polakiem w głównej drabince singla włoskiej imprezy jest Jerzy Janowicz.

Rafał Smoliński

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

piątek, 17 maja

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Jerzy Janowicz (Polska) 6:4, 7:6(2)

Tomáš Berdych (Czechy, 6) - Kevin Anderson (RPA) 7:5, 6:2
Benoît Paire (Francja) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 7) 6:4, 7:6(3)
Jerzy Janowicz (Polska) - Richard Gasquet (Francja, 9) 3:6, 7:6(2), 6:4
Marcel Granollers (Hiszpania) - Jérémy Chardy (Francja) 6:4, 1:6, 7:5

II runda (1/16 finału):

środa, 15 maja

David Ferrer (Hiszpania, 4) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 5:7, 7:5, 6:3
Rafael Nadal (Hiszpania, 5) - Fabio Fognini (Włochy) 6:1, 6:3
Marcel Granollers (Hiszpania) - Andy Murray (Wielka Brytania, 3) 6:3, 6:7(5) i krecz
Jerzy Janowicz (Polska) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 8) 6:4, 7:6(5)
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 15) walkower
Jérémy Chardy (Francja) - Kei Nishikori (Japonia, 16) 6:4, 6:1
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:4, 6:1
Ernests Gulbis (Łotwa, Q) - Viktor Troicki (Serbia) 6:1, 6:1
Benoît Paire (Francja) - Julien Benneteau (Francja) 6:7(3), 6:4, 7:6(4)

Richard Gasquet (Francja, 9) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) 6:4, 6:4
Kevin Anderson (RPA) - Marin Čilić (Chorwacja, 11) 6:3, 7:6(7)

I runda:

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 15) - Carlos Berlocq (Argentyna, Q) 5:7, 6:3, 6:3
Julien Benneteau (Francja) - Nicolás Almagro (Hiszpania, 12) 7:6(2), 6:4
Michaił Jużny (Rosja) - Tommy Haas (Niemcy, 13) 6:4, 6:3
Fernando Verdasco (Hiszpania) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:3, 3:6, 6:3
Viktor Troicki (Serbia) - Lukáš Rosol (Czechy, LL) 3:6, 6:1, 6:4
Jérémy Chardy (Francja) - Feliciano López (Hiszpania) 3:6, 7:5, 7:6(4)

Albert Ramos (Hiszpania) - Jan Hájek (Czechy, Q) 7:5, 6:0
Ernests Gulbis (Łotwa, Q) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:2, 7:6(6)
Fabio Fognini (Włochy) - Andreas Seppi (Włochy) 6:4, 6:1
Andriej Kuzniecow (Rosja, Q) - Xavier Malisse (Belgia) 6:2, 3:1 i krecz
Benoît Paire (Francja) - Juan Mónaco (Argentyna) 7:6(4), 1:6, 6:4
Jerzy Janowicz (Polska) - Santiago Giraldo (Kolumbia, Q) 7:5, 6:2
Potito Starace (Włochy) - Radek Štěpánek (Czechy) 4:6, 6:4, 6:3

niedziela, 12 maja

Richard Gasquet (Francja, 9) - Sam Querrey (USA) 6:2, 7:6(8)
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Matteo Viola (Włochy, WC) 6:4, 6:3
Kevin Anderson (RPA) - Jürgen Melzer (Austria) 6:1, 6:2
Denis Istomin (Uzbekistan) - John Isner (USA) 5:7, 7:6(5), 6:3
Marcel Granollers (Hiszpania) - Nikołaj Dawidienko (Rosja) 6:3, 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:3, 6:4

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Roger Federer (Szwajcaria, 2); Andy Murray (Wielka Brytania, 3); David Ferrer (Hiszpania, 4); Rafael Nadal (Hiszpania, 5); Tomáš Berdych (Czechy, 6); Juan Martín del Potro (Argentyna, 7); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 8)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Polub Tenis na Facebooku
Komentarze (115)
  • qasta Zgłoś komentarz
    Stawiam, że to [b]Benoit Paire[/b] wygra dziś z Granollersem , po raz pierwszy w życiu (2 razy przegrał) i że to on (też po raz pierwszy w życiu) znajdzie się w półfinale złotego
    Czytaj całość
    turnieju ATP (Masters 1000), a zarazem wskoczy do Top 30. Tego mu szczerze życzę, za jego piękną, niekonwencjonalną (i zupełnie niekoniunkturalną :) ) grę. Tylko się skoncentruj, Benoit! Należy ci się to za ten niesamowity mecz z Del Potro : 64 76(3) i za to, co potrafisz na korcie. Avanti !
      Ćwierćfinały : Novak Djoković (1) - Tomáš Berdych ( 6) David Ferrer (4) - Rafael Nadal (5) Roger Federer (2) - Jerzy Janowicz Benoît Paire - Marcel Granollers ........ -zauważyliście,
      że dobitnie [b]brakuje nr 3 , 7, 8 [/b]? Zamiast nich są jacyś faceci z końca TOP 40 .... I jakiś dziwny wielki Polak o chmurnej twarzy, co się przyplątał znienacka do TOP 30... Najciekawsze jest jednak to, że spośród tych czterech wyniki dwóch meczów [b]są do znudzenia przewidywalne [/b] ... I NIE , nie chodzi o tych właśnie wyżej wymienionych outsiderów...
        Jerzyk ZAGRA Z MAESTRO !!!
          JERZOZWIEŻ GRA I RYCZY !!!
            Zacięty mecz nieoczekiwanego zwycięzcy Murraya - Granollersa z Jeremym Chardy, w 3.secie 5:5. Na zwycięzcę czeka [b]Paire[/b], który nieoczekiwanie pokonał w tiebreaku Del Potro 64 76 A
            propos : do kolekcji kreczów i walkowerów z powodu kontuzji doszedł w/o Kohlschreibera. Zatem Ferrer bedzie wypoczęty na mecz z Nadalem, wątpię jednak czy mu to coś pomoże (bilans [b]Nadal-Ferrer [/b] : 18-4, [b]na clayu 15-1[/b])
              Po 16:00 będzie najciekawszy (obok meczu JJ z Gasquetem) mecz dnia: [b]Gulbis - Nadal[/b] Przypomnijcie sobie, co się działo w Indian Wells , dokładnie 2 miesiące temu :
              http://www.sportowefakty.pl/tenis/344559/atp-indian-wells-nadal-po-elektryzujacym-boju-ogral-gulbisa-djokovic-gra-dalej Ernest wprawdzie przegrał wtedy ale CO TO BYŁ ZA MECZ ! Niesamowicie emocjonujący, ponad dwu i półgodzinny spektakl, wygrany przez Rafę po wielkich trudach i wielkiej obronie 4:6, 6:4, 7:5 Go Gulbis !!!
                Czy oglądacie Murraya z Granollersem ? 1.gem drugiego seta trwał ponad 10 minut i Hiszpan miał w tym jednym gemie 6 breakpoints i wygrał go wreszcie. Znów prowadzi z przełamaniem, ale czy
                wytrzyma ? Nie gra szybkiej ani mocnej piłki, stawia -jako deblista - na grę przy siatce i skróty (niektóre miodzio!) Murray natomiast zagroził Granollersowi tylko 2 razy ale z tego raz punkt wygrał. Obronił zaś 8 BP na 10. Przełamanie powrotne dla Marcela ! [b]Murray - Granollers [/b] 3:6 1:2 W przerwie medical dla Murraya, leży na korcie. Chyba problem z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym...
                  Gryplan (subiektywny wybór) na środę, 15. maja : [b]12:00 Jerz - Tsonga [/b] jako 1.mecz na korcie centralnym, mniej więcej równolegle [b]Jużny - Simon [/b] na SuperTennis Arena, po
                  meczu JJ i Tsongi na tym samym korcie [b]Granollers-Murray[/b] na sąsiednim [b] Nishikori- Chardy[/b] Wieczorem, ok. 19:30 : [b]Nadal- Fognini, Troicki - Gulbis[/b] (Q). Ciekawy do obejrzenia (o ile bedzie stream, w co wątpię ) byłby meczyk francuski : [b]Paire - Benneteau [/b], ok. 12:30 , na korcie nr 4
                    W Bordeaux trwa ciekawy mecz : (nr 2)[b] Llodra - Kudla[/b]. 32-latek, Nr 61 ATP - 20-latek, Nr 116 ATP. Ciekawe, jak ukraińskiemu Amerykaninowi pójdzie na francuskiej ziemi (w przenośni i
                    dosłownie). Na razie Llodra daje mu szkołę , 5:2. A propos, turniejową "jedynką" jest tam David [b]Goffin[/b], autor zeszłorocznej sensacji na RG, gdzie z kwalifikacji awansował aż do 4.rundy (uległ Federerowi ale po boju). Punktów i formy będzie tam szukał też nasz ulubiony Gael [b]Monfils[/b]. Nasz ulubiony [b]Carreno-Busta[/b] przeszedł tam oczywiście kwalifikacje i oczywiście wygrał już 1.rundę (z Florentem Serrą, niezłym zawodnikiem, starszym o 11 lat). Panowie przełamywali się 9 razy, a Pablo wypracował 12 BP
                      Ciekawostka : [b]Chardy[/b], zaraz po wygranym z Lopezem meczu singlowym, wyszedł na kort walczyć w deblu wraz [b]z Treatem Huey`em[/b], wietnamskim Amerykaninem. Tym, który w IW tak udatnie
                      zagrał z Jerzykiem, że aż wylądowali w finale. Widać, że Trat definitywnie rozstał się ze swoim stałym partnerem deblowym, Brytyjczykiem Inglotem, który tutaj gra z innym partnerem (skutecznie, ostatecznie wyeliminowali z turnieju Querreya i Isnera). Chardy i Huey grają z Marrero/Verdasco (Nando też po wygranym dzisiaj meczu). 1.seta przegrali 3:6, w drugim gonią 3:4
                      • legna Zgłoś komentarz
                        Niestety, już po meczu dla Grigora :( Myślałam, że w 3 setach powalczy chociaż..Fizycznie Bułgar wyglądał kiepsko, ale nie wiem czym to spowodowane.
                        • NWM Zgłoś komentarz
                          W sumie dość rutynowe zwycięstwo Gasqueta. Komentatorzy zastanawiają się, czy to na pewno Dimitrow, czy jego "evil twin" ;)
                            Trzy dropszoty Rynia w jednym gemie i jest 5-3 dla niego. Grigor - jakby stracił wiarę.