WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

WTA Rzym: program i wyniki

Maria Szarapowa stanie przed szansą wywalczenia na włoskiej mączce trzeciego z rzędu mistrzostwa. Barw Polski w Rzymie bronić będą siostry Radwańskie: Agnieszka oraz Urszula.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 2,37 mln dolarów

finał:

niedziela, 19 maja

Serena Williams (USA, 1) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) 6:1, 6:3

półfinał:

sobota, 18 maja

Serena Williams (USA, 1) - Simona Halep (Rumunia, Q) 6:3, 6:0
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Sara Errani (Włochy, 7) 6:0, 7:5

ćwierćfinał:

piątek, 17 maja

Serena Williams (USA, 1) - Carla Suárez (Hiszpania) 6:2, 6:0
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Samantha Stosur (Australia, 9) 6:4, 1:6, 6:3
Sara Errani (Włochy, 7) - Maria Szarapowa (Rosja, 2) walkower
Simona Halep (Rumunia, Q) - Jelena Janković (Serbia) 4:6, 6:0, 7:5

III runda (1/8 finału):

czwartek, 16 maja

Serena Williams (USA, 1) - Dominika Cibulková (Słowacja, 14) 6:0, 6:1
Maria Szarapowa (Rosja, 2) - Sloane Stephens (USA, 16) 6:2, 6:1
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Ayumi Morita (Japonia) 6:1, 2:0 i krecz
Sara Errani (Włochy, 7) - Maria Kirilenko (Rosja, 12) 6:3, 2:0 i krecz
Samantha Stosur (Australia, 9) - Petra Kvitová (Czechy, 8) 7:5, 2:6, 6:1
Jelena Janković (Serbia) - Na Li (Chiny, 5) 7:6(2), 7:5
Simona Halep (Rumunia, Q) - Roberta Vinci (Włochy, 13) 6:4, 6:2
Carla Suárez (Hiszpania) - Lourdes Domínguez (Hiszpania, LL) 6:2, 6:3

II runda (1/16 finału):

środa, 15 maja

Maria Szarapowa (Rosja, 2) - Garbiñe Muguruza (Hiszpania, Q) 6:2, 6:2
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Julia Görges (Niemcy) 6:2, 6:0
Na Li (Chiny, 5) - Jie Zheng (Chiny) 6:3, 6:1
Sara Errani (Włochy, 7) - Christina McHale (USA) 7:5, 5:7, 6:2
Samantha Stosur (Australia, 9) - Shuai Peng (Chiny) 7:6(5), 6:0
Maria Kirilenko (Rosja, 12) - Varvara Lepchenko (USA) 6:3, 6:1
Roberta Vinci (Włochy, 13) - Nastassia Burnett (Włochy, WC) 6:1, 6:4
Dominika Cibulková (Słowacja, 14) - Melanie Oudin (USA) 5:7, 6:1, 6:3
Sloane Stephens (USA, 16) - Kiki Bertens (Holandia) 4:6, 6:3, 6:2
Carla Suárez (Hiszpania) - Romina Oprandi (Szwajcaria) 6:4, 6:2
Lourdes Domínguez (Hiszpania, LL) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:4, 6:4
Jelena Janković (Serbia) - Bojana Jovanovski (Serbia) 6:2, 6:0
Ayumi Morita (Japonia) - Urszula Radwańska (Polska) 6:3, 6:1

wtorek, 14 maja

Serena Williams (USA, 1) - Laura Robson (Wielka Brytania) 6:2, 6:2
Petra Kvitová (Czechy, 8) - Sabina Lisicka (Niemcy) 6:4, 0:6, 7:5
Simona Halep (Rumunia, Q) - Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 6:7(2), 6:1, 6:2

I runda:

wtorek, 14 maja

Maria Kirilenko (Rosja, 12) - Anabel Medina (Hiszpania, Q) 6:3, 6:3
Roberta Vinci (Włochy, 13) - Jelena Wiesnina (Rosja) 6:7(2), 7:5, 6:4
Dominika Cibulková (Słowacja, 14) - Kristina Mladenović (Francja) 1:6, 6:2, 6:2
Sloane Stephens (USA, 16) - Flavia Pennetta (Włochy, WC) 6:3, 6:3
Bojana Jovanovski (Serbia) - Karolina Woźniacka (Dania, 10) 2:6, 6:4, 7:6(5)
Carla Suárez (Hiszpania) - Nadia Pietrowa (Rosja, 11) 3:6, 6:2, 7:6(1)
Urszula Radwańska (Polska) - Ana Ivanović (Serbia, 15) 6:3, 2:6, 6:2
Romina Oprandi (Szwajcaria) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 6:2, 6:0
Yanina Wickmayer (Belgia) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:4, 6:0
Jie Zheng (Chiny) - Magdaléna Rybáriková (Słowacja) 7:6(0), 6:3
Julia Görges (Niemcy) - Andrea Hlaváčková (Czechy, Q) 2:6, 6:4, 6:4
Christina McHale (USA) - Karin Knapp (Włochy, WC) 7:5, 6:2
Varvara Lepchenko (USA) - Łesia Curenko (Ukraina, Q) 6:4, 6:2

poniedziałek, 13 maja

Samantha Stosur (Australia, 9) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:2, 6:3
Laura Robson (Wielka Brytania) - Venus Williams (USA) 6:3, 6:2
Melanie Oudin (USA) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 2:6, 7:5, 4:2 i krecz
Simona Halep (Rumunia, Q) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 6:1, 6:1
Nastassia Burnett (Włochy, WC) - Alizé Cornet (Francja) 6:2, 6:2
Jelena Janković (Serbia) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:3, 6:0
Sabina Lisicka (Niemcy) - Mallory Burdette (USA, Q) 6:1, 6:2
Shuai Peng (Chiny) - Monica Niculescu (Rumunia) 4:6, 6:3, 6:2
Ayumi Morita (Japonia) - Sorana Cîrstea (Rumunia) 6:1, 6:3
Kiki Bertens (Holandia) - Francesca Schiavone (Włochy) 7:6(5), 6:1
Garbiñe Muguruza (Hiszpania, Q) - Mathilde Johansson (Francja, Q) 1:6, 6:0, 6:2

wolne losy: Serena Williams (USA, 1); Maria Szarapowa (Rosja, 2); Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3); Agnieszka Radwańska (Polska, 4); Na Li (Chiny, 5); Lourdes Domínguez (Hiszpania, LL); Sara Errani (Włochy, 7); Petra Kvitová (Czechy, 8)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Maciuciek 0
    Maria Szarapowa stanie przed szansą wywalczenia na włoskiej mączce trzeciego z rzędu mistrzostwa.

    Oby tak się stało :))

    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • crzyjk 0
    DZIŚ W RZYMIE:

    CENTRALE Start 12:00 noon
    Elena Vesnina (RUS) v [13] Roberta Vinci (ITA) WTA
    Grigor Dimitrov (BUL) v [9] Richard Gasquet (FRA) ATP
    [1] Novak Djokovic (SRB) v [Q] Albert Montanes (ESP) ATP
    Not Before 7:30 PM
    [WC] Potito Starace (ITA) v [2] Roger Federer (SUI) ATP
    Not Before 9:00 PM
    [1] Serena Williams (USA) v Laura Robson (GBR) WTA
    SUPERTENNIS ARENA Start 11:00 am
    [13] Tommy Haas (GER) v Mikhail Youzhny (RUS) ATP
    [WC] Filippo Volandri (ITA) v Gilles Simon (FRA) ATP
    [16] Sloane Stephens (USA) v [WC] Flavia Pennetta (ITA) WTA
    [4] Agnieszka Radwanska (POL) v [Q] Simona Halep (ROU) WTA
    Not Before 7:00 PM
    Denis Istomin (UZB) v [6] Tomas Berdych (CZE) ATP
    PIETRANGELI Start 11:00 am
    [10] Caroline Wozniacki (DEN) v Bojana Jovanovski (SRB) WTA
    [8] Petra Kvitova (CZE) v Sabine Lisicki (GER) WTA
    [Q] Carlos Berlocq (ARG) v [15] Stanislas Wawrinka (SUI) ATP
    [7] Juan Martin Del Potro (ARG) v [Q] Andrey Kuznetsov (RUS) ATP
    COURT 1 Start 11:00 am
    Horacio Zeballos (ARG) v Fernando Verdasco (ESP) ATP
    Julien Benneteau (FRA) v [12] Nicolas Almagro (ESP) ATP
    [15] Ana Ivanovic (SRB) v Urszula Radwanska (POL) WTA
    [11] Marin Cilic (CRO) v Kevin Anderson (RSA) ATP
    COURT 2 Start 11:00 am
    [Q] Anabel Medina Garrigues (ESP) v [12] Maria Kirilenko (RUS) WTA
    [WC] Karin Knapp (ITA) v Christina Mchale (USA) WTA
    Not Before 2:00 PM
    Daniela Hantuchova (SVK)/Anabel Medina Garrigues (ESP)
    v
    Francesca Schiavone (ITA)/Samantha Stosur (AUS) WTA
    Julian Knowle (AUT)/Filip Polasek (SVK)
    v
    Tommy Haas (GER)/Xavier Malisse (BEL) ATP
    [WC] Flavio Cipolla (ITA)/Filippo Volandri (ITA)
    v
    Fabio Fognini (ITA)/Martin Klizan (SVK) ATP
    COURT 3 Start 11:00 am
    [Q] Lesia Tsurenko (UKR) v Varvara Lepchenko (USA) WTA
    Kristina Mladenovic (FRA) v [14] Dominika Cibulkova (SVK) WTA
    Kirsten Flipkens (BEL) v Yanina Wickmayer (BEL) WTA
    Natalie Grandin (RSA)/Vladimira Uhlirova (CZE)
    v
    Kristina Mladenovic (FRA)/Galina Voskoboeva (KAZ) WTA
    Shuko Aoyama (JPN)/Liga Dekmeijere (LAT)
    v
    [6] Bethanie Mattek-Sands (USA)/Sania Mirza (IND) WTA
    COURT 4 Start 11:00 am
    Jeremy Chardy (FRA) v Feliciano Lopez (ESP) ATP
    [LL] Lukas Rosol (CZE) v Viktor Troicki (SRB) ATP
    Jeremy Chardy (FRA)/Treat Huey (PHI)
    v
    David Marrero (ESP) /Fernando Verdasco (ESP) ATP
    Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) v Romina Oprandi (SUI) WTA
    [7] Anna-Lena Groenefeld (GER)/Kveta Peschke (CZE)
    v
    Oksana Kalashnikova (GEO)/Alicja Rosolska (POL) WTA

    COURT 6 Start 11:00 am
    Julia Goerges (GER) v [Q] Andrea Hlavackova (CZE) WTA
    Jie Zheng (CHN) v Magdalena Rybarikova (SVK) WTA
    [WC] Jelena Jankovic (SRB)/Mirjana Lucic-Baroni (CRO)
    v
    Julia Goerges (GER)/Mandy Minella (LUX) WTA
    [11] Nadia Petrova (RUS) v Carla Suarez Navarro (ESP) WTA
    [WC] Maria Elena Camerin (ITA)/Karin Knapp (ITA)
    v
    Su-Wei Hsieh (TPE)/Shuai Peng (CHN) WTA

    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • qasta 0
    Szkoda Kerberówny , musiała się wycofać z powodu kontuzji mięśni brzucha , za nią wskoczyła znana nam Lourdes Dominguez Lino, którą Hlavackova wyeliminowała w 2.rundzie kwalifikacji. Lourdes farciara, odziedziczyła po Andzi wolny los na 1.rundę a w drugiej zmierzy się z Belgijką (Wickmayer czy Flipkens, co za różnica, obie zamęczy...:)
    Również Makarowej zabraknie , skreczowała z Melanie Oudin z powodu lewego achillesa. Mała Oudin może trafić na małą Cibulkę, to byłby mecz!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×