Challenger Nottingham: Falstart Przysiężnego, Polak już tylko w deblu

Michał Przysiężny nie będzie miło wspominał tegorocznej inauguracji sezonu na kortach trawiastych. Polski tenisista szybko przegrał w I rundzie singla turnieju ATP Challenger Tour w Nottingham.

Rafał Smoliński

W poniedziałek Michał Przysiężny zmierzył się z Jackiem Sockiem, który aktualnie zajmuje w światowej klasyfikacji najwyższe w karierze 102. miejsce. Reprezentant USA, podobnie jak Polak, stara się awansować do Top 100 i na trawnikach w Nottingham uczynił ku temu pierwszy krok. Rozstawiony z numerem piątym Amerykanin potrzebował zaledwie 56 minut, aby odprawić starszego od siebie o dziewięć lat głogowianina.

Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Socka 6:4, 6:2. 20-latek z Lincoln tylko raz w premierowej partii zmuszony był bronić się przed stratą serwisu, a sam w siódmym gemie przełamał Przysiężnego. W drugim secie popularny Ołówek nie utrzymał podania już w gemie otwarcia, a w siódmym Amerykanin podwyższył jeszcze przewagę, by następnie zakończyć cały mecz przy pierwszej okazji.

Mimo porażki w poniedziałkowym spotkaniu, Przysiężny nie opuszcza jeszcze Nottingham, gdyż we wtorek przystąpi do rywalizacji w grze podwójnej. Polak zagra wspólnie z Francuzem Florentem Serrą, a na początek obaj panowie zmierzą się ze Słowakiem Karolem Beckiem i Ukraińcem Ilją Marczenką.

AEGON Nottingham Challenge, Nottingham (Wielka Brytania)