Wimbledon: Alicja Rosolska i Robin Haase przegrali w I rundzie gry mieszanej

Alicja Rosolska zakończyła swoje występy w tegorocznym Wimbledonie. Polka i Robin Haase przegrali w I rundzie gry mieszanej z parą Heather Watson / Jonathan Marray w dwóch setach.

Marcin Motyka

Kampania Alicji Rosolskiej w 127. edycji Wimbledonu dobiegła końca. W I rundzie gry mieszanej warszawianka i jej holenderski partner, Robin Haase, finalista tegorocznego Australian Open w deblu, przegrali z brytyjskim duetem Heather Watson / Jonathan Marray 3:6, 5:7.

W trwającym 72 minuty pojedynku polsko-holenderski duet zapisał na swoim koncie dwa asy serwisowe, trzykrotnie zanotował przełamanie, ale aż pięć razy stracił własne podanie. Haase i Rosolska zakończyli mecz z dziesięcioma uderzeniami kończącymi i sześcioma niewymuszonymi błędami. Brytyjczycy, którzy łącznie zdobyli sześć punktów więcej, posłali na drugą stronę kortu trzy asy, zanotowali osiem winnerów i tylko trzy błędy własne.

Rywalami pary Watson / Marray w II rundzie będzie rozstawiony z numerem 14. mikst japońsko-hiszpański Kimiko Date-Krumm i David Marrero, który w I rundzie otrzymał od organizatorów wolny los.

Rosolska opuszcza Londyn bez ani jednego wygranego meczu, bowiem już na I rundzie zakończyła swoje deblowe występy na wimbledońskiej trawie. 28-letnia zawodniczka z Warszawy i Olga Goworcowa uległy w 1/32 finału parze chorwacko-tajskiej Darija Jurak / Tamarine Tanasugarn w trzech setach.

Od 1/16 finału do rywalizacji w turnieju miksta przystąpią Marcin Matkowski i Kveta Peschke. Rozstawiona z numerem 11. polsko-czeska w I rundzie otrzymała wolny los, a w następnej fazie spotka się z Izraelczykiem Andym Ramem i Amerykanką Abigail Spears, którzy na początek pokonali 6:4, 6:7(6), 6:2 Włocha Daniele Braccialego i reprezentującą Kazachstan Galinę Woskobojewą.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w grze mieszanej 330 tys. funtów
sobota, 29 czerwca

I runda gry mieszanej:

Jonathan Marray (Wielka Brytania) / Heather Watson (Wielka Brytania) - Robin Haase (Holandia) / Alicja Rosolska (Polska) 6:3, 7:5

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)