WTA Bastad: Serena Williams w II rundzie, porażka Justyny Jegiołki w deblu

Serena Williams pokonała Sesil Karatanczewą 6:1, 6:2 i awansowała do II rundy turnieju WTA w Bastad. Z rywalizacją w grze podwójnej pożegnała się Justyna Jegiołka.

Pokonując Sesil Karatanczewą, Serena Williams podwyższyła bilans tegorocznych spotkań na 47-3. Jedynych porażek Amerykanka doznała ze Sloane Stephens (ćwierćfinał Australian Open), Wiktorią Azarenką (finał w Ad-Dausze) i Sabiną Lisicką (IV runda Wimbledonu). Kolejną rywalką Williams będzie Anna Tatiszwili, która wróciła z 1:3 w III secie i pokonała 2:6, 6:4, 6:4 grającą dzięki dzikiej karcie mistrzynię juniorskiego Wimbledonu Belindę Bencić.

W trwającym 64 minuty spotkaniu Karatanczewa popełniła 14 podwójnych błędów. Williams obroniła cztery z pięciu break pointów, a przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 22 z 29 punktów. Liderka rankingu w tym sezonie jest niepokonana na kortach ziemnych - wygrała już 24 mecze.

Kort centralny w Bastad szczelnie się wypełnił. - Czułam się świetnie - powiedziała Williams. Nie spodziewałam się tego - wyszłam na kort i czułam się zaszczycona. To jest jeden z powodów, dla których kocham grać - przyjeżdżać do krajów, w których nigdy nie byłam i grać przy pełnych trybunach. To jest coś wspaniałego, naprawdę jest to zaszczyt.

W II rundzie jest Klara Zakopalova, która w ciągu ledwie 48 minut rozbiła dziką kartę ze Szwecji Ellen Allgurin 6:1, 6:1. Kolejną rywalką Czeszki będzie Arantxa Parra, z którą przegrała wszystkie trzy dotychczasowe spotkania. Odpadła Cwetana Pironkowa, która przegrała z kwalifikantką z Wenezueli Andreą Gamiz 1:6, 3:6. Do II rundy awansowała za to Łesia Curenko, która zwyciężyła Anastasię Grymalską 6:3, 5:7, 6:1. Teliana Pereira obroniła dwie piłki meczowe przy stanie 2:5, 15-40 w III secie i pokonała Dinę Pfizenmaier 3:6, 6:2, 7:5.

Na I rundzie udział w turnieju gry podwójnej zakończyły Justyna Jegiołka i Julia Cohen. Polka i Amerykanka przegrały z Hiszpankami Larą Arruabarreną i Lourdes Dominguez 3:6, 0:6.

Collector Swedish Open, Bastad (Szwecja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 235 tys. dol.

I runda gry podwójnej:

Lara Arruabarrena (Hiszpania) / Lourdes Domínguez (Hiszpania) - Justyna Jegiołka (Polska) / Julia Cohen (USA) 6:3, 6:0

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)