ATP Gstaad: Udany początek Granollersa, Jużny pokonał dawnego mistrza

Marcel Granollers, triumfator turnieju w Gstaad z 2011 roku, awansował do II rundy międzynarodowych mistrzostw Szwajcarii. Z imprezą pożegnał się inny były zwycięzca, Paul-Henri Mathieu.

Rafał Smoliński

W poniedziałek na szwajcarskiej mączce pojawiła się prawdziwa plejada tenisistów, którzy wcześniej osiągali na niej godne uwagi rezultaty. Marcel Granollers, triumfator zawodów z 2011 roku, pokonał 6:2, 6:4 rozstawionego z numerem siódmym Czecha Lukasa Rosola. Klasyfikowany aktualnie na 51. miejscu w świecie Hiszpan w II rundzie zmierzy się albo z broniącym tytułu Brazylijczykiem Thomazem Belluccim, albo z finalistą zeszłotygodniowej imprezy rozgrywanej w Hamburgu, Argentyńczykiem Federico Delbonisem.

Udanej inauguracji nie miał z kolei zwycięzca międzynarodowych mistrzostw Szwajcarii z 2007 roku, Paul-Henri Mathieu. Francuz po trzysetowym spotkaniu, przerywanym także przez opady deszczu, uległ 3:6, 6:4, 2:6 oznaczonemu numerem szóstym Rosjaninowi Michaiłowi Jużnemu.

Awans do II rundy wywalczył finalista turnieju z 2006 roku, Feliciano Lopez. Rozstawiony z numerem piątym leworęczny Hiszpan pokonał 7:6(2), 6:3 czeskiego kwalifikanta Jana Hernycha. W 1/8 finału zagra również Andriej Kuzniecow, który zwyciężył 7:5, 3:6, 6:2 Serhija Stachowskiego. Ukrainiec od momentu pokonania na wimbledońskiej trawie Rogera Federera, nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa.

We wtorek w Gstaad dokończona zostanie I runda singla. Największe gwiazdy, z Rogerem Federerem i Stanislasem Wawrinką na czele, zaprezentują się dopiero od środy.

Crédit Agricole Suisse Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)