ATP Umag: Niespodziewane porażki Gasqueta i Dołgopołowa, Fognini nie zwalnia tempa

Fabio Fognini odniósł 11. zwycięstwo z rzędu, pokonując w II rundzie turnieju ATP w Umagu Thiemo de Bakkera. Z imprezą w Chorwacji pożegnali się Richard Gasquet i Ołeksandr Dołgopołow.

Marcin Motyka

Środowa seria gier w turnieju ATP w Umagu przyniosła dużą niespodziankę. Z imprezą pożegnał najwyżej klasyfikowany tenisista, Richard Gasquet, który uległ doskonale czującemu się na kortach ziemnych, Albertowi Montanesowi. Hiszpan wygrał z Francuzem w niespełna półtorej godziny 6:4, 6:4. Rywalem Montañésa w ćwierćfinale będzie rodak Gasqueta, Gael Monfils. Paryżanin stracił tylko cztery gemy w meczu ze słoweńskim kwalifikantem Blazem Kavciciem.

Ze ścieżki zwycięstw nie ma zamiaru zbaczać Fabio Fognini. Włoch nie przegrał meczu od porażki w I rundzie Wimbledonu, w minionych dwóch tygodniach triumfując w turniejach w Stuttgarcie i Hamburgu i nie zamierza na tym poprzestać. 26-latek z San Remo wygrał 11. mecz z rzędu, pokonując w 1/8 finału Vegeta Croatia Open Umag Thiemo de Bakkera. O 12. kolejne zwycięstwo włoski tenisista powalczy z oznaczonym numerem szóstym Martinem Klizanem, z którym ma remisowy bilans bezpośrednich konfrontacji (1-1). Słowak po ponad dwuipółgodzinnym boju wyeliminował Leonardo Mayera, wygrywając 3:6, 6:1, 7:6(3).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Czwartek również przyniósł dużą niespodziankę w zmaganiach odbywających się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Z turnieju odpadł mistrz z 2011 roku, w tegorocznej edycji rozstawiony z numerem czwartym, Ołeksandr Dołgopołow. Ukrainiec zaprezentował się fatalnie i w starciu z Aljazem Bedene ugrał tylko cztery gemy.

Turniejowa "piątka", Tommy Robredo, oddał zaledwie cztery gemy Viktorowi Troickiemu. Porażka z Hiszpanem oznacza dla serbskiego tenisisty pożegnanie nie tylko z zawodami w Umagu, ale także 18-miesięczną przerwę od zawodowej gry w tenisa, bowiem Międzynarodowa Federacja Tenisowa poinformowała właśnie o karze, jaka została nałożona na belgradczyka za nieprzestrzeganie programu antydopingowego.

W wewnątrzargentyńskim pojedynku 1/8 finału Horacio Zeballos w dwie godziny i 17 minut pokonał Carlosa Berlocqa. 28-latek z Mar del Platy w walce o swój drugi w tym sezonie półfinał zmierzy się z Andreasem Seppim. Włoch w swoim inauguracyjnym meczu spędził na placu gry 64 minuty, bo jego rywal, Andreas Haider-Maurer, zwycięzca ubiegłotygodniowego Challengera w Poznaniu, skreczował przy prowadzeniu Seppiego 6:1, 4:0.

Vegeta Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)