WTA Vina del Mar: Rosolska w ćwierćfinale debla

Alicja Rosolska i Liga Dekmeijere awansowały do ćwierćfinału debla w turnieju Cachantun Cup w Vina del Mar (pula nagród 200 tys $). Polsko - łotewska para pokonała w swym pierwszym meczu duet argentyński Jorgelinę Cravero i Betinę Jozami.

Beata Tarnowska

W błyskawicznym tempie rozgrywane były pierwsze punkty spotkania. Polka i Łotyszka już w drugim gemie przełamały podanie rywalek i wyszły na prowadzenie 2:0. Chwila dekoncentracji kosztowała Alę i Ligę utratę wypracowanej przewagi, ale w kolejnych gemach znów przejęły inicjatywę. W końcówce seta gra stała się nieco bardziej zacięta, jednak polsko-łotewski duet nie oddał prowadzenia i zwyciężył partię do 3.

Dużo więcej wyrównanej walki przyniosła druga odsłona meczu. Tym razem to debel Rosolska/Dekmeijere musiał gonić wynik. Przy stanie 4:5 obroniły piłkę setową, po czym wyrównały stan pojedynku na po 5. Drugie przełamanie serwisu rywalek dało tenisistkom z Europy wreszcie w tym secie prowadzenie. Po chwili udało się zwycięsko zakończyć całe spotkanie.

W ćwierćfinale rywalkami reprezentantek Polski i Łotwy będzie lepszy z duetów Bethanie Mattek/ Gisela Dulko (rozstawione z numerem 2.) oraz Maria Irigoyen/ Karina Andrea Koch Benvenuto (grające z "dziką kartą").

W rywalizacji deblistek jest także Klaudia Jans. Polka i jej partnerka z Turcji Ipek Senoglu czekają na mecz pierwszej rundy z deblem Catalina Castano/ Aranxta Parra Santonja.

Wynik I rundy gry podwójnej:

Alicja Rosolska/ Liga Dekmeijere (Polska/ Łotwa) - Jorgelina Cravero/ Betina Jozami (Argentyna) 6:3, 7:5