ITF Poznań: Trzeci przegrany finał Ballereta w Polsce, tytuł dla Mesarosa

Kristijan Mesaros zwyciężył w 14. międzynarodowych mistrzostwach Wielkopolski. Rozstawiony z numerem trzecim Chorwat w niedzielnym finale pokonał w trzech setach Benjamina Ballereta.

Rafał Smoliński

O wielkim pechu może mówić reprezentujący barwy monakijskiego księstwa Benjamin Balleret. 30-latek z Monte Carlo po raz trzeci z rzędu zakwalifikował się do finału singla turnieju rangi ITF rozgrywanego na polskiej mączce i po raz kolejny zszedł z kortu pokonany.

Wcześniej Balleret bił się bez powodzenia o mistrzowskie trofea w Olsztynie (porażka z Czechem Adamem Pavlaskiem) oraz Bydgoszczy (przegrał z Portugalczykiem Ruim Machado). Na pocieszenie reprezentant Monako wyjeżdża z Poznania z tytułem w grze podwójnej, w której jego partnerem był Francuz Romain Arneodo. Przed dwoma tygodniami tenisista z Lazurowego Wybrzeża również się cieszył z deblowego trofeum, a parę tworzył wtedy z Piotrem Gadomskim.

Wielkim zwycięzcą Talex Open 2013 został Kristijan Mesaroš. 25-letni Chorwat dotarł do finału bez straty seta, a w meczu o tytuł pokonał 6:4, 4:6, 6:1 Ballereta. Mesaroš od maja podróżuje po turniejach rangi ITF rozgrywanych na terenie Europy Środkowej i w ciągu czterech miesięcy wywalczył już sześć tytułów w singlu oraz dwa w deblu.

Chorwat to tenisista, który w swojej karierze ocierał się już wielokrotnie o zawody wyższej rangi. W lipcu tego roku był o krok od głównej drabinki singla turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego na kortach ziemnych w Umag, ale uległ w tie breaku trzeciego seta Dusanowi Lajoviciowi. Najwyżej w zawodowej karierze klasyfikowany był na 209. miejscu w 2011 roku. Dzięki triumfowi w Poznaniu powinien przybliżyć się do tego wyniku.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Tenisiści z wielkopolskiej stolicy udadzą się teraz do Bytomia, gdzie na kortach miejscowego Górnika rozegrane zostaną ostatnie w tym roku w Polsce męskie zawody pod egidą ITF.