WTA Linz: Cibulkova za mocna dla Piter, Polka bez kwalifikacji do ćwierćfinału

Katarzyna Piter nie zagra w Linzu w swoim pierwszym ćwierćfinale zawodów głównego cyklu. W czwartkowym pojedynku II rundy polska tenisistka przegrała wyraźnie w dwóch setach z Dominiką Cibulkovą.

Rafał Smoliński

Ofensywnie nastawiona 23. rakieta świata okazała się przeszkodą nie do przejścia dla 22-letniej poznanianki. W trwającym zaledwie 53 minuty spotkaniu Katarzyna Piter była w stanie ugrać tylko jednego gema i przegrała zdecydowanie 0:6, 1:6.

Rozstawiona z numerem siódmym Dominika Cibulkova już od pierwszych piłek ruszyła do ataku, całkowicie przejmując kontrolę nad wydarzeniami na placu gry. Tenisistka z Bratysławy była nie do ruszenia przy własnym podaniu, przy którym straciła w I secie zaledwie cztery punkty. Słowaczka zagrywała sporo winnerów, spychała Polkę za linię końcową agresywnymi returnami, dzięki czemu pierwszą partię wygrała do zera w ciągu nieco ponad 20 minut gry.

Na początku drugiej odsłony poznanianka przeprowadziła kilka świetnych akcji, a po podwójnym błędzie Cibulkovej, przełamała jej serwis już w pierwszym gemie. Był to jednak jedyny w całym pojedynku pozytywny akcent ze strony naszej reprezentantki. Tenisistka naszych południowych sąsiadów konsekwentnie realizowała swój plan i pewnie wygrała sześć kolejnych gemów.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W trwającym 53 minuty spotkaniu Piter zanotowała dwa asy, trzy podwójne błędy oraz wykorzystała jedną z dwóch okazji na przełamanie. Polka słabo serwowała, pierwszym podaniem trafiała ze skutecznością zaledwie 48 proc., co pewnie wykorzystywała Cibulková. Słowaczka nie zagrała ani jednego asa i miała dwa podwójne błędy. Z 11 break pointów wykorzystała sześć, a łącznie zapisała na swoje konto 53 z 79 rozegranych w całym pojedynku punktów.

Za awans do II rundy singla turnieju Generali Ladies Linz Piter otrzyma czek na sumę 2500 euro oraz dopisze do swojego rankingu 46 punktów. 16 z nich nasza reprezentantka wywalczyła przechodząc trzystopniowe kwalifikacje. Dzięki temu w poniedziałkowym notowaniu światowej klasyfikacji WTA po raz pierwszy w karierze znajdzie się w Top 150.

Mimo bolesnej porażki w turnieju singla, Piter nie żegna się jeszcze z austriacką imprezą. W piątek Polka wspólnie z Ukrainką Iriną Burjaczok powalczy o miejsce w półfinale gry podwójnej, a ich rywalkami będą rozstawione z numerem drugim Niemki Julia Görges i Andrea Petković.