WTA Auckland: Dramatyczny bój bez szczęśliwego zakończenia, Kania tylko w deblu

Paula Kania przegrała z Grace Min 6:3, 6:7(8), 2:6 i odpadła w II rundzie kwalifikacji do turnieju WTA w Auckland. Polka w stolicy Nowej Zelandii zagra w deblu.

Paula Kania (WTA 183) najpierw dokończyła spotkanie z inną reprezentantką USA Marią Sanchez (WTA 176), dzień wcześniej przerwane z powodu deszczu przy stanie 4:2 w III secie dla naszej tenisistki. 21-letnia Polka odparła 10 z 16 break pointów i ostatecznie wygrała 6:4, 4:6, 6:3. Kilka godzin później stoczyła dramatyczny, ale przegrany bój z młodszą o dwa lata Grace Min (WTA 153) w II rundzie trzystopniowych eliminacji do turnieju w Auckland.

Niezwykły przebieg miał II set. W nim Min prowadził 5:1, ale Kania odrobiła straty i doprowadziła do tie breaka, w którym miała 5-0 i 6-3. Amerykanka jednak odparła trzy piłki meczowe, a w III partii oddała Polce dwa gemy. W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu Kania obroniła 14 z 18 break pointów, ale sama była w stanie przełamać Min tylko trzy razy. Amerykanka zdobyła łącznie o jeden punkt więcej (105-104).

Gdyby Polka awansowała do III rundy to o miejsce w głównej drabince zmierzyłaby się z Japonką Sachie Ishizu (WTA 204), która wygrała 3:6, 6:3, 7:6(5) z wracającą do tenisa po kilkumiesięcznej nieobecności Aravane Rezai (WTA 527), byłą 15. rakietą rankingu WTA. Francuzka na zawodowych kortach pojawiła się po raz pierwszy od czasu przegranych eliminacji do Wimbledonu 2013.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Kania w Auckland wystąpi w turnieju debla, a jej partnerką będzie Waleria Sołowiowa, z którą w ubiegłym sezonie wygrała wspólnie turniej ITF w Casablance. W I rundzie Polka ponownie spotka się z Marią Sanchez, która wystąpi w parze z Kanadyjką Sharon Fichman. W walce o półfinał sosnowiczanka i Rosjanka mogą się spotkać z najwyżej rozstawionymi Czeszkami Andreą Hlavackovą i Lucie Safarovą.