WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Australian Open: Program i wyniki mężczyzn

Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny i Łukasz Kubot reprezentują barwy Polski w pierwszej imprezie wielkoszlemowej sezonu 2014. Mistrzowskiego tytułu broni Serb Novak Djoković.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 33 mln dolarów australijskich

finał:

niedziela, 26 stycznia

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3

półfinał:

piątek, 24 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Roger Federer (Szwajcaria, 6) 7:6(4), 6:3, 6:3

czwartek, 23 stycznia

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Tomáš Berdych (Czechy, 7) 6:3, 6:7(1), 7:6(3), 7:6(4)

ćwierćfinał:

środa, 22 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 22) 3:6, 7:6(3), 7:6(7), 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 6) - Andy Murray (Wielka Brytania, 4) 6:3, 6:4, 6:7(6), 6:3

wtorek, 21 stycznia

Tomáš Berdych (Czechy, 7) - David Ferrer (Hiszpania, 3) 6:1, 6:4, 2:6, 6:4
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Novak Djoković (Serbia, 2) 2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 20 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Kei Nishikori (Japonia, 16) 7:6(3), 7:5, 7:6(3)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 22) - Roberto Bautista (Hiszpania) 6:3, 3:6, 6:2, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Stéphane Robert (Francja, LL) 6:1, 6:2, 6:7(6), 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 6) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 10) 6:3, 7:5, 6:4

niedziela, 19 stycznia

Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Kevin Anderson (RPA, 19) 6:2, 6:2, 6:3
David Ferrer (Hiszpania, 3) - Florian Mayer (Niemcy) 6:7(5), 7:5, 6:2, 6:1
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Tommy Robredo (Hiszpania, 17) 6:3, 7:6(3), 7:6(5)
Novak Djoković (Serbia, 2) - Fabio Fognini (Włochy, 15) 6:3, 6:0, 6:2

III runda (1/16 finału):

sobota, 18 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Gaël Monfils (Francja, 25) 6:1, 6:2, 6:3
Kei Nishikori (Japonia, 16) - Donald Young (USA) 7:5, 6:1, 6:0
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 22) - Miloš Raonić (Kanada, 11) 6:3, 3:6, 6:4, 7:6(10)
Roberto Bautista (Hiszpania) - Benoît Paire (Francja, 27) 6:2, 6:1, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Feliciano López (Hiszpania, 26) 7:6(2), 6:4, 6:2
Stéphane Robert (Francja, LL) - Martin Kližan (Słowacja, LL) 6:0, 7:6(2), 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 10) - Gilles Simon (Francja, 18) 7:6(5), 6:4, 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 6) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 6:2, 6:2, 6:3

piątek, 17 stycznia

Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) 6:4, 6:2, 6:2
Kevin Anderson (RPA, 19) - Édouard Roger-Vasselin (Francja) 3:6, 4:6, 6:3, 7:6(5), 7:5
Florian Mayer (Niemcy) - Jerzy Janowicz (Polska, 20) 7:5, 6:2, 6:2
David Ferrer (Hiszpania, 3) - Jérémy Chardy (Francja, 29) 6:2, 7:6(5), 6:2
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Vašek Pospíšil (Kanada, 28) walkower
Tommy Robredo (Hiszpania, 17) - Richard Gasquet (Francja, 9) 2:6, 7:5, 6:4, 7:6(6)
Fabio Fognini (Włochy, 15) - Sam Querrey (USA) 7:5, 6:4, 6:4
Novak Djoković (Serbia, 2) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:3, 6:3, 7:5

II runda (1/32 finału):

czwartek, 16 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) 6:2, 6:4, 6:2
Gaël Monfils (Francja, 25) - Jack Sock (USA) 7:6(2), 7:5, 6:2
Donald Young (USA) - Andreas Seppi (Włochy, 24) 6:4, 2:6, 6:3, 4:6, 7:5
Kei Nishikori (Japonia, 16) - Dušan Lajović (Serbia, Q) 6:1, 6:1, 7:6(3)
Miloš Raonić (Kanada, 11) - Victor Hănescu (Rumunia) 7:6(9), 6:4, 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 22) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 6:3, 6:3, 7:6(11)
Benoît Paire (Francja, 27) - Nick Kyrgios (Australia, WC) 6:7(5), 6:7(5), 6:4, 6:2, 6:2
Roberto Bautista (Hiszpania) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 5) 4:6, 6:3, 5:7, 6:4, 7:5
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Vincent Millot (Francja, Q) 6:2, 6:2, 7:5
Feliciano López (Hiszpania, 26) - Michael Berrer (Niemcy, Q) 6:4, 7:6(6), 6:4
Stéphane Robert (Francja, LL) - Michał Przysiężny (Polska) 7:6(3), 6:1, 6:7(3), 6:1
Martin Kližan (Słowacja, LL) - Blaž Rola (Słowenia, Q) 6:4, 6:3, 5:7, 7:6(2)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 10) - Thomaz Bellucci (Brazylia, Q) 7:6(6), 6:4, 6:4
Gilles Simon (Francja, 18) - Marin Čilić (Chorwacja) 4:6, 7:6(3), 6:7(5), 6:1, 6:2
Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 31) 7:6(1), 3:6, 2:6, 6:4, 6:4
Roger Federer (Szwajcaria, 6) - Blaž Kavčič (Słowenia) 6:2, 6:1, 7:6(4)

środa, 15 stycznia

Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Kenny de Schepper (Francja) 6:4, 6:1, 6:3
Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) - Ivan Dodig (Chorwacja, 32) 4:6, 4:6, 6:3, 4:1 i krecz
Kevin Anderson (RPA, 19) - Dominic Thiem (Austria, Q) 6:4, 6:3, 6:4
Édouard Roger-Vasselin (Francja) - Guillermo García-López (Hiszpania) 7:6(1), 6:4, 4:6, 6:1
Florian Mayer (Niemcy) - Michaił Jużny (Rosja, 14) 6:4, 3:6, 6:3, 3:6, 6:3
Jerzy Janowicz (Polska, 20) - Pablo Andújar (Hiszpania) 4:6, 7:6(3), 7:6(5), 6:3
Jérémy Chardy (Francja, 29) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 7:5, 7:6(5), 6:7(3), 7:6(5)
David Ferrer (Hiszpania, 3) - Adrian Mannarino (Francja) 7:6(2), 5:7, 6:0, 6:3
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Alejandro Falla (Kolumbia) 6:3, 6:3, 6:7(4), 6:4
Vašek Pospíšil (Kanada, 28) - Matthew Ebden (Australia) 3:6, 7:6(6), 7:6(9), 6:1
Tommy Robredo (Hiszpania, 17) - Julien Benneteau (Francja) 6:3, 6:7(4), 6:1, 7:6(6)
Richard Gasquet (Francja, 9) - Nikołaj Dawidienko (Rosja) 7:6(3), 6:4, 6:4
Fabio Fognini (Włochy, 15) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 7:5, 6:4, 3:6, 6:2
Sam Querrey (USA) - Ernests Gulbis (Łotwa, 23) 6:2, 6:3, 6:4
Denis Istomin (Uzbekistan) - Dmitrij Tursunow (Rosja, 30) 7:6(3), 4:6, 6:1, 6:4
Novak Djoković (Serbia, 2) - Leonardo Mayer (Argentyna) 6:0, 6:4, 6:4

I runda:

wtorek, 14 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Bernard Tomic (Australia) 6:4 i krecz
Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) - Igor Sijsling (Holandia) 7:6(4), 0:6, 7:6(3), 6:2
Jack Sock (USA) - Tobias Kamke (Niemcy) 7:6(5), 5:7, 6:2, 6:4
Gaël Monfils (Francja, 25) - Ryan Harrison (USA) 6:4, 6:4, 6:4
Andreas Seppi (Włochy, 24) - Lleyton Hewitt (Australia) 7:6(4), 6:3, 5:7, 5:7, 7:5
Donald Young (USA) - Robin Haase (Holandia) 6:7(4), 7:6(2), 6:2, 1:0 i krecz
Dušan Lajović (Serbia, Q) - Lucas Pouille (Francja, WC) 6:4, 7:6(9), 4:6, 6:3
Kei Nishikori (Japonia, 16) - Marinko Matosević (Australia) 6:3, 5:7, 6:2, 4:6, 6:2
Miloš Raonić (Kanada, 11) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 7:6(2), 6:1, 4:6, 6:2
Victor Hănescu (Rumunia) - Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) 7:6(5), 7:6(5), 6:3
Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Jimmy Wang (Tajwan, Q) 6:3, 6:2, 6:1
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 22) - Bradley Klahn (USA) 6:7(7), 6:4, 6:4, 6:3
Benoît Paire (Francja, 27) - Frank Dancević (Kanada, Q) 7:6(12), 6:3, 6:4
Nick Kyrgios (Australia, WC) - Benjamin Becker (Niemcy) 6:3, 6:7(5), 6:2, 7:6(2)
Roberto Bautista (Hiszpania) - Tim Smyczek (USA) 6:2, 6:1, 6:1
Juan Martín del Potro (Argentyna, 5) - Rhyne Williams (USA, Q) 6:7(1), 6:3, 6:4, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Gō Soeda (Japonia) 6:1, 6:1, 6:3
Vincent Millot (Francja, Q) - Wayne Odesnik (USA, Q) 7:5, 4:6, 6:7(4), 6:1, 6:3
Michael Berrer (Niemcy, Q) - Michaël Llodra (Francja) 6:4, 7:5, 6:1
Feliciano López (Hiszpania, 26) - Somdev Devvarman (Indie) 6:4, 6:4, 7:6(2)
Stéphane Robert (Francja, LL) - Aljaž Bedene (Słowenia) 7:6(3), 6:3, 6:0
Michał Przysiężny (Polska) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:3, 7:6(4), 7:5
Blaž Rola (Słowenia, Q) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:4, 6:2, 7:5
Martin Kližan (Słowacja, LL) - John Isner (USA, 13) 6:2, 7:6(6) i krecz
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 10) - Filippo Volandri (Włochy) 7:5, 6:3, 6:3
Thomaz Bellucci (Brazylia, Q) - Julian Reister (Niemcy) 4:6, 6:3, 7:6(5) i krecz
Marin Čilić (Chorwacja) - Marcel Granollers (Hiszpania) 4:6, 4:6, 6:3, 6:3, 6:2
Gilles Simon (Francja, 18) - Daniel Brands (Niemcy) 6:7(4), 6:4, 3:6, 6:3, 16:14
Fernando Verdasco (Hiszpania, 31) - Ze Zhang (Chiny, Q) 5:7, 6:3, 6:2, 6:3
Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) - Serhij Stachowski (Ukraina) 6:7(3), 6:4, 6:2, 6:0
Blaž Kavčič (Słowenia) - Radek Štěpánek (Czechy) 6:7(3), 4:6, 6:1, 2:0 i krecz
Roger Federer (Szwajcaria, 6) - James Duckworth (Australia, WC) 6:4, 6:4, 6:2

poniedziałek, 13 stycznia

Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) 6:3, 6:4, 6:3
Kenny de Schepper (Francja) - Di Wu (Chiny, WC) 7:5, 7:5, 7:6(2)
Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) - Jan Hájek (Czechy) 6:4, 6:2, 6:1
Ivan Dodig (Chorwacja, 32) - Ivo Karlović (Chorwacja) 7:6(8), 6:4, 7:6(4)
Kevin Anderson (RPA, 19) - Jiří Veselý (Czechy) 2:6, 6:7(4), 6:4, 6:4, 6:4
Dominic Thiem (Austria, Q) - João Sousa (Portugalia) 5:7, 6:4, 6:3, 7:6(3)
Édouard Roger-Vasselin (Francja) - Carlos Berlocq (Argentyna) 6:4, 7:6(5), 6:7(9), 6:2
Guillermo García-López (Hiszpania) - Tommy Haas (Niemcy, 12) 7:5, 5:2 i krecz
Michaił Jużny (Rosja, 14) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:1, 6:4, 6:2
Florian Mayer (Niemcy) - Denis Kudla (USA, Q) 6:4, 6:2, 6:4
Pablo Andújar (Hiszpania) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:4, 6:2, 6:4
Jerzy Janowicz (Polska, 20) - Jordan Thompson (Australia, WC) 1:6, 4:6, 6:4, 6:2, 6:1
Jérémy Chardy (Francja, 29) - Jesse Huta Galung (Holandia) 6:2, 6:4, 6:4
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Ričardas Berankis (Litwa, Q) 7:5, 7:5, 6:2
Adrian Mannarino (Francja) - Steve Johnson (USA, WC) 3:6, 6:3, 6:0, 5:7, 6:4
David Ferrer (Hiszpania, 3) - Alejandro González (Kolumbia) 6:3, 6:4, 6:4
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Andriej Gołubiew (Kazachstan) 6:4, 4:1 i krecz
Alejandro Falla (Kolumbia) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:7(2), 6:2, 6:2, 6:3
Matthew Ebden (Australia) - Nicolas Mahut (Francja) 6:3, 7:5, 4:6, 0:6, 6:3
Vašek Pospíšil (Kanada, 28) - Samuel Groth (Australia, WC) 6:4, 6:3, 6:4
Tommy Robredo (Hiszpania, 17) - Lukáš Rosol (Czechy) 6:1, 6:7(7), 3:6, 7:6(5), 8:6
Julien Benneteau (Francja) - Pablo Carreño (Hiszpania) 6:3, 3:6, 4:6, 6:1, 6:2
Nikołaj Dawidienko (Rosja) - Łukasz Kubot (Polska) 3:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Richard Gasquet (Francja, 9) - David Guez (Francja, Q) 7:5, 6:4, 6:1
Fabio Fognini (Włochy, 15) - Aleks Bogomołow Jr. (Rosja) 6:3, 6:2 i krecz
Jarkko Nieminen (Finlandia) - Dudi Sela (Izrael) 3:6, 7:6(3), 6:7(3), 6:3, 6:3
Sam Querrey (USA) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:3, 6:2, 3:6, 7:6(3)
Ernests Gulbis (Łotwa, 23) - Juan Mónaco (Argentyna) 1:6, 6:4, 7:6(4), 6:2
Dmitrij Tursunow (Rosja, 30) - Michael Russell (USA) 6:2, 6:2, 6:3
Denis Istomin (Uzbekistan) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:4, 7:5, 6:4
Leonardo Mayer (Argentyna) - Albert Montañés (Hiszpania) 6:1, 6:3, 6:1
Novak Djoković (Serbia, 2) - Lukáš Lacko (Słowacja) 6:3, 7:6(2), 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • basher 0
    Może się trochę ochłodzi do czasu, kiedy Michał i Jerzy wyjdą na kort.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • SMG 0
    może wejdzie, zagra 2 gemy i krecz. a kaska wpadnie. za bilet lotniczy chociaż mu się zwróci
    RvR Ma wejść Robert, ale jak będzie nie wiadomo, bo Simon jeszcze liczy na cud.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • RvR 0
    Ma wejść Robert, ale jak będzie nie wiadomo, bo Simon jeszcze liczy na cud.
    whoviaan Kto gra zamiast Gillesa?
    [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×