Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 7:6(3), 6:2 - Gem, set i mecz Dmitrij Tursunow! Moskwianin w czterech setach wygrywa z Michałem Przysiężnym i wyrównuje stan rywalizacji Rosji z Polską.
Skomentuj 2
Pierwszy dzień rywalizacji Polski z Rosją w Pucharze Davisa już za nami. Dziękujemy Państwu za obecność i zapraszamy na jutro, na naszą relację z gry deblowej. Życzymy Miłego Wieczoru!
Skomentuj 3
Skomentuj 0
Punkt dla naszej reprezentacji zdobył Jerzy Janowicz w pierwszej grze pokonując Karena Chaczanowa.
Skomentuj 0
  • A więc po pierwszym dniu konfrontacji Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa Polska remisuje z Rosją 1-1.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 7:6(3), 5:2 - Trzy piłki meczowe dla Tursunowa.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 7:6(3), 5:2 - Wygrał gema Przysiężny, ale po przerwie Tursunow będzie serwował, by zakończyć całe spotkanie.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 7:6(3), 5:1* - Tursunow wygrywa gema ze stanu 0-30, kończąc gema nieprawdopodobnym smeczem.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 7:6(3), 4:1 - Drugie przełamanie w czwartym secie dla Rosjanina. Trudno uwierzyć, aby Polak mógł odrobić taką stratę.
    Skomentuj 1
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 7:6(3), 3:1* - Tursunow znów doskonale spisał się przy własnym serwisie i podwyższył prowadzenie.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 7:6(3), 2:1 - Jest pierwszy gem wygrany w czwartym secie przez Polaka, ale by wrócić do gry, Przysiężny musi wywalczyć przełamanie powrotne.
    Skomentuj 2
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 7:6(3), 2:0* - Tursunow dokłada gema wygranego do 30 i teraz przed bardzo trudnym zadaniem stoi nasz reprezentant.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 7:6(3), 1:0 - W najgorszy z możliwych sposobów oddał własne podanie Przysiężny, popełniając podwójny błąd serwisowy.
    Skomentuj 2
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 7:6(3), 0:0* - Niestety, gem otwarcia czwartego seta przynosi dwa break pointy dla Rosjanina.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 7:6(3), 0:0* - Gem i trzeci set Dmitrij Tursunow! Rosjanin wygrywa tę bardzo ważną partię i obejmuje prowadzenie w całym meczu.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 6:6(6-3)* - Udana akcja przy siatce Tursunowa i trzy setbole.
    Skomentuj 2
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 6:6(4-3) - Znakomity return Tursunowa i mini przełamanie dla Rosjanina.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 6:6(3-3)* - Przy remisie zmieniają strony w tie breaku obaj tenisiści.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 6:6(3-2)* - Dobry serwis Rosjanina, a następnie błąd forhendowy naszego tenisisty.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 6:6(1-2) - Dwie świetne ofensywne akcje Przysiężnego i błędy Tursunowa.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 6:6(1-0)* - Wygrywający serwis Rosjanina.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 6:6 - Walczył z całych sił o przełamanie Tursunow, ale Polak utrzymał własne podanie i doprowadził do tie breaka.
    Skomentuj 1
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 6:5* - Polak miał szansę wywalczyć break pointa, ale Rosjaninowi pomogło szczęście przy stanie 30-30 i jedyna droga Przysiężnego do wygrania trzeciej odsłony prowadzi przez rozgrywkę tie breakową.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 5:5 - Błąd Tursunowa, trzy wygrywające serwisy Przysiężnego i mamy remis w trzecim secie.
    Skomentuj 2
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 5:4* - Katastrofalny gem Tursunowa, w którym podawał, by wygrać trzeciego seta, zwieńczony podwójnym błędem serwisowym przy break poincie. Przysiężny wraca do gry w tej partii!
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 5:3 - Nie ma setboli dla Rosjanina, są za to aż trzy break pointy dla Przysiężnego!
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 5:3 - Przysiężny wygrywa gema przy własnym podaniu, ale teraz Tursunow będzie serwował, by wygrać trzecią partię.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 5:2* - Tursunow ciągle nie pozwala, by Polak miał choć najmniejszą szansę na odrobienie strat i już tylko jeden gem dzieli go od prowadzenia 2-1 w setach.
    Skomentuj 1
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 4:2 - Polak wrócił do swojej gry z końcówki drugiego seta. Znakomite serwisy, pewna gra z głębi kortu i wygrywa gema, po serii trzech przegranych z rzędu.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 4:1* - Po przełamaniu bez straty punktu wygrywa własne podanie Tursunow.
    Skomentuj 1
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 3:1 - Niestety, kolejna prosta pomyłka Polaka i przełamanie na korzyść reprezentanta gospodarzy.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 2:1* - Błąd bekhendowy Przysiężnego i break point dla Rosjanina.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 2:1* - Od kilku chwil wyłącznie serwis determinuje grę. Tym razem to Tursunow utrzymał podanie "na sucho".
    Skomentuj 1
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 1:1 - Wspaniały gem Polaka, wygrany dzięki czterem znakomitym serwisom.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:6, 1:0* - Dobry początek trzeciego seta w wykonaniu Tursunowa, pewnie wygrany gem do 15.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 3:6, 0:0 - Nieudany return Dmitrija Tursunowa i Michał Przysiężny doprowadza do wyrównania stanu meczu!
    Skomentuj 1
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:5* - Dwie piłki setowe dla Polaka!
    Skomentuj 1
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 3:5* - Pewnie wygrany gem serwisowy przez Tursunowa, ale teraz Przysiężny będzie podawał po zwycięstwo w drugim secie.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 2:5 - Przysiężny przejął inicjatywę na korcie. Trzeci gem wygrany z rzędu przez naszego reprezentanta.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 2:4* - Kolejna niewymuszona pomyłka Tursunowa, tym razem z forhendu, i Przysiężny notuje breaka.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 2:3 - Błędy Rosjanina i trzy break pointy dla Przysiężnego!
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 2:3 -Wspaniałe minięcie i znakomity return w tym gemie w wykonaniu Tursunowa, lecz Przysiężny nie pozwolił sobie odebrać podania.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 2:2* -Tym razem Tursunow wygrywa własne podanie bez straty punktu.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 1:2 - Pierwszy w meczu gem wygrany "na sucho" przez Polaka.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 1:1* - Tursunow także bardzo pewnie przy własnym podaniu i wyrównuje stan drugiego seta.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *6:3, 0:1 - Otwiera wynik w drugim secie Przysiężny, gemem wygranym do 15.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 6:3, 0:0*- Gem i pierwszy set Dmitrij Tursunow! Rosjanin przy setbolu popisał się przepięknym forhendowym krosem.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *5:3 - Obronił dwa break pointy Rosjanin, a następnie wywalczył setbola.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *5:3 - Cudowny return Polaka i dwie piłki na przełamanie.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *5:3 - Polak obronił pierwszego break pointa asem, ale przy drugim niestety przestrzelił z forhendu.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 4:3* - Znów kłopoty Przysiężnego, który musi bronić dwóch piłek na przełamanie.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 4:3* - Niewymuszony błąd Tursunowa i przełamanie powrotne dla naszego tenisisty!
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *4:2 - Dwa break pointy dla Przysiężnego! Polak może błyskawicznie odrobić stratę.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *4:2 - Seria niewymuszonych błędów Polaka i przełamanie na korzyść Tursunowa.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 3:2* - Dwa break pointy dla Rosjanina.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 3:2* - Dwa doskonałe serwisy i Tursunow kończy gema.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *2:2 - Mógł być gem wygrany "na sucho" przez Rosjanina, lecz po dwóch błędach i wygrywającym forhendzie Polaka jest równowaga.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *2:2 - Polak stara się wywierać presję na przeciwniku, wchodzi w kort i atakuje każdą piłkę.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 2:1* - Mocna i agresywna gra z głębi kortu z obu stron w wykonaniu obu tenisistów. Polak doprowadził do stanu 30-30, ale Tursunow utrzymał własne podanie.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *1:1- Świetny gem Polaka, dwa winnery, udany skrót i zwycięska akcja przy siatce.
    Skomentuj 0
    Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny 1:0* - Przysiężny rozpoczął od wygranego punktu, ale gem otwarcia pada łupem Rosjanina.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy! Serwuje Tursunow.
    Skomentuj 0
    Polska prowadzi z Rosją 1-0 dzięki zwycięstwu Jerzego Janowicza z Karenem Chaczanowem, a tymczasem na korcie w Moskwie są już Michał Przysiężny i Dmitrij Tursunow, którzy zmierzą się w drugiej grze singlowej.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 1
    • Gringox8x Zgłoś komentarz
      szybkosc!!! nie technika:DSD:D:: szybkosc prostaka jureczka chyba zawazyla :D
      Pierwszy akt moskiewskiej rywalizacji dla naszych tenisistów, a po kilkunastu minutach przerwy do gry wejdą Michał Przysiężny i Dmitrij Tursunow.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 4:6 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz! Łodzianin bez straty seta pokonał Karena Chaczanowa i wywalczył pierwszy punkt dla reprezentacji Polski w wyjazdowej konfrontacji z Rosją!
      Skomentuj 1
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 4:5* - Zmarnował meczbola Janowicz, trafiając z forhendu w siatkę, ale będzie druga szansa dla Polaka.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 4:5* - Piłka meczowa dla Polaka!
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 4:5* - Utrzymał się jeszcze w grze Chaczanow, ale po przerwie Janowicz będzie serwował, by dać reprezentacji Polski pierwszy punkt w starciu z Rosją.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 4:6, 3:5 - Świetny gem serwisowy Polaka, który jest już bardzo blisko zwycięstwa w spotkaniu.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 3:4* - Najlepszy okres gry w tym meczu Chaczanowa, który wygrywa drugiego gema z rzędu.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 4:6, 2:4 - Kolejny forhendowy błąd Janowicza i pierwsze przełamanie na korzyść Chaczanowa.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 1:4* - Wyrzuca forhend Janowicz i Rosjanin ma pierwsze w meczu break pointy.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 1:4* - Rosjanin obronił dwa break pointy wygrywającymi podaniami, ale przy trzecim był już bezradny. W długiej wymianie wyrzucił bekhend w aut i Janowicz notuje kolejne przełamanie.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 4:6, 1:3 - Mocarny return i dwa break pointy dla Polaka!
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 4:6, 1:3 - Na dużym luzie, efektownie i efektywnie gra nasz reprezentant.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 1:2* - Otworzył wynik po swojej stronie w trzecim secie Rosjanin.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 4:6, 0:2 - Nic do powiedzenie nie ma Chaczanow wobec dobrej gry Polaka. Dwa potężne bekhendy Janowicza kończą gema wygranego bez straty punktu.
      Skomentuj 0
      Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:6, 0:1* - Fantastyczny początek trzeciej partii dla Polaka, który przełamał podanie rywala!
      Skomentuj 1
      • atenaneta Zgłoś komentarz
        Rosjanie cudują ze światłem bo Janowicz choruje na "kurzą ślepotę" (mówił o tym już przy Wimbledonie po meczu półfinałowym)
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 4:6, 0:0 - Wygrywający bekhend Jerzego Janowicza kończy drugą partię. Nasz tenisista jest już o krok od zwycięstwa z Rosjaninem.
        Skomentuj 2
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:5* - Wygrywające podanie i dwie piłki setowe dla Polaka!
        Skomentuj 0
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 4:5* - Nie walczył w tym gemie Janowicza, bo po przerwie będzie serwował, by wygrać drugiego seta.
        Skomentuj 0
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 3:5 - Znakomity gem Polaka, "na sucho" przy własnym podaniu.
        Skomentuj 0
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 3:4* - Rozkręca się Chaczanow. Obronił break pointa i zamknął gema dwiema efektownymi akcjami.
        Skomentuj 0
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 2:4 - Dzielnie walczy Chaczanow, ale Polak wywalczył break pointa, którego jednak nie udało mu się wykorzystać.
        Skomentuj 0
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 2:4 - Pierwsze kłopoty przy własnym serwisie w tym meczu za Janowiczem. Polak musiał się bronić ze stanu 0-30 i wygrał gema po walce na przewagi.
        Skomentuj 0
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 2:3* - Pierwszy od bardzo długiego czasu bardzo pewnie wygrany gem serwisowy przez Chaczanowa, ale Janowicz wciąż posiada komfortową przewagę.
        Skomentuj 0
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 1:3 - Rosjanin nie znajduje recepty na grę z naszym tenisistą. Janowicz utrzymał serwis do 15.
        Skomentuj 0
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 1:2* - W końcu Rosjanin wygrał gema. Nieco pomogło mu szczęście, bo przy stanie 30-30 piłka po taśmie przetoczyła się na stronę Janowicza, ale w kolejnym punkcie Chaczanow posłał uderzenie wygrywające.
        Skomentuj 3
        Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 0:2 - Szósty gem z rzędu dla Polaka, tym razem zwieńczony pięknym forhendem po krosie.
        Skomentuj 1
        • Mi La Zgłoś komentarz
          Komentatorzy po pierwsze trochę przeszkadzają rozmawiając podczas wymian i chyba nie powinni tak zdecydowanie przesądzać o wyniku. Mecz jest pod kontrolą JJ ale to chyba ich nie upoważnia
          Czytaj całość
          do lekceważącego stosunku do Chaczanowa.
          Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:6, 0:1* - Głęboki bekhend Janowicza pod nogi Rosjanina, który uderza w siatkę. Przełamanie w gemie otwarcia drugiej odsłony dla łodzianina!
          Skomentuj 1
          • panda25 Zgłoś komentarz
            No, wydaje się, że Jurek znalazł już "metodę" na grę w tym spotkaniu. :-)
            Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 0:0 - Znów skrót Polaka przynosi punkt i piłka na przełamanie dla Janowicza.
            Skomentuj 0
            Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:6, 0:0 - Gem i pierwszy set Jerzy Janowicz. Polak zmyka partię otwarcia kombinacją potężnego serwisu i subtelnego drop szota.
            Skomentuj 2
            • FanRadwana Zgłoś komentarz
              ...Widowni, której w zasadzie nie ma ;p
                Co do pytania o oświetlenie - najważniejsze, żeby zawodnikom to nie przeszkadzało. Z mojej perspektywy jest OK. Nie mam potrzeby obserwowania widowni :-)
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:5 - Znakomity forhend i dwie piłki setowe dla Polaka!
                Skomentuj 0
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:5* - Nie radzi sobie w grze z głebi kortu Chaczanow i Janowicz notuje kolejnego breaka!
                Skomentuj 0
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:4 - Po przełamaniu gem wygrany do 30 przy własnym serwisie przez Polaka.
                Skomentuj 0
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:3* - Znakomity skrót naszego reprezentanta i przełamanie "na sucho"!
                Skomentuj 0
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:2 - Trzy pomyłki Rosjanina i break pointy dla Janowicza!
                Skomentuj 0
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *2:2 - Trzy asy serwisowe i jeden kończący forhend. Bardzo pewny gem Janowicza.
                Skomentuj 0
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 2:1* - Drugi bardzo pewnie wygrany gem Rosjanina. Nasz reprezentant póki co popełnia wiele niewymuszonych błędów.
                Skomentuj 1
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz *1:1 - Janowicz otwiera wynik po swojej stronie, gemem wygranym na przewagi.
                Skomentuj 1
                Karen Chaczanow - Jerzy Janowicz 1:0* - Jeden kończący forhend Polaka, ale Chaczanow bez problemu wygrał pierwszego gema.
                Skomentuj 0
                Zaczynamy! Jako pierwszy serwuje Chaczanow.
                Skomentuj 1
                Będzie to druga daviscupowa konfrontacja Polski z Rosją. W pierwszej, w 1972 roku w Warszawie, Rosjanie wygrali 4-0.
                Skomentuj 0
                Jerzy Janowicz i Karen Chaczanow są już na korcie. Trwa rozgrzewka.
                Skomentuj 0
                Skomentuj 0
                Pierwszym aktem rywalizacji Polski z Rosją będzie pojedynek lidera naszej kadry Jerzego Janowicza z utalentowanym, 17-letnim Karenem Chaczanowem.
                Skomentuj 0
                W ubiegłym roku przeszkodą nie do przejścia okazała się Australia, w tym Polacy walkę o Grupę Światowej Pucharu Davisa rozpoczną w Moskwie. Rywalem naszej reprezentacji w Grupie I strefy euro-afrykańskiej będzie Rosja.
                Skomentuj 0
                Od godz. 13:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa pomiędzy Rosją a Polską.