Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 6:7(4) -  Gem, set i mecz Richard Gasquet! Francuz wygrał wyrównany mecz z Jerzym Janowiczem w dwóch tie breakach.
Skomentuj 0
Dziękujemy Państwu za obecność podczas naszej relacji z meczu Jerzego Janowicza z Richardem Gasquetem i zapraszamy na jutro, gdy reprezentantki Polski będą walczyć ze Szwedkami w Grupie Światowej II Pucharu Federacji. Życzymy Miłego Wieczoru!
Skomentuj 0
Janowicz jeszcze musi poczekać na swój drugi w finał w zawodowej karierze. Natomiast  Gasquet zagra w niedzielę w swoim 21. finale w karierze,. Jego rywalem będzie Gael Monfils i jeżeli wygra, wyrówna osiągnięcie Pete'a Samprasa, który triumfował w Open Sud de France trzykrotnie.
Skomentuj 0
- Janowicz to wielki talent, ma świetny forhend, trudne jest odebrać jego monstrualny serwis, ale w decydujących momentach popełniał błędy, a ja wtedy grałem bardzo dobrze. On był w finale w Bercy, półfinale Wimbledonu, cieszę się, że udało mi się wygrać - stwierdził Richard Gasquet.
Skomentuj 0
Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 6:6 (4-6)*- Błąd Polaka i dwa meczbola dla Gasqueta.
Skomentuj 1
Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 6:6 (4-5)* - As Janowicza.
Skomentuj 0
  • Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 6:6 (3-5) - Pięknie minięcie Gasqueta daje mu mini breaka.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 6:6 (3-4) - Wygrana wymiana z głębi kortu przez Francuza.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 6:6 (3-3)* - Miał niemal wygrany punkt Janowicz, ale przestrzelił bekhendowego slajsa.
    Skomentuj 5
    Zobacz więcej komentarzy (2)
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 6:6 (3-2)* - Dobry serwis i znakomity forhend ze strony łodzianina.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 6:6 (2-2) - As serwisowy Polaka.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 6:6 (2-1) - Piękny bekhend Gasqueta.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 6:6 (1-1)* - Znakomity return i Polak odrabia stratę!
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 6:6 (0-1)* - Zła decyzja o skrócie Polaka i mini przełamanie na otwarcie tie breaka dla FRancuza.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 6:6 - Gasquet "na sucho" przy własnym podaniu i po raz drugi w tym meczu będzie rozgrywka tie breakowa.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 6:5* - Polak po swoich nierozważnych zagraniach przegrywał 15-30, ale wyszedł z trudnej sytuacji, oczywiście dzięki znakomitemu serwisowi.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 5:5 - Pod presją serwował Gasquet, dodatkowo przegrał pierwszy punkt, ale nie spętała go presja i doprowadził do remisu w drugim secie.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 5:4* - O wiele agresywniejszy niż w początkowej fazie tego meczu jest Gasquet, ale Janowicz, po kryzysie, który mu się przytrafił w końcówce pierwszego seta, wrócił już na właściwe tory i drugi raz z rzędu wygrał serwis bez straty punktu.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 4:4 - Po dwóch błędach Francuza zrobiło się 15-30, ale oddalił zagrożenie dwiema wspaniałymi akcjami, a na koniec Janowicz posłał return w aut.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 4:3* - Pierwszy od dość dawna tak pewnie wygrany gem przez Janowicza. Dwa asy serwisowe. bekhend wymuszający błąd rywala i na koniec nieudany return Gasqueta.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 3:3 - Bardzo dobrze prezentuje się na Gasquet. Francuz przejął inicjatywę, niemal nie popełnia błędów i coraz lepiej funkcjonuje jego bekhend.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 3:2* - Łodzianin prowadził już 30-0, ale gema wygrał dopiero po walce na przewagi.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 2:2 - Gasquet po raz drugi w tym secie bez kłopotów przy własnym podaniu.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 2:1* - Dwa podwójne błędy popełnił Janowicz w tym gemie, ale nie dał się przełamać i wygrał podanie do 30.
    Skomentuj 3
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 1:1 - Polak z problemami utrzymał serwis, a Gasquet zgoła odmiennie, "na sucho".
    Skomentuj 2
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:7(6), 1:0* - Niesamowicie ważny gem na otwarcie drugiego seta, w którym nasz tenisista musiał bronić trzech break pointów, został przez niego wygrany po walce na przewagi.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 0:0 - Oddalił zagrożenie Janowicz wygrywający forhendem, lecz po kończącym returnie Francuz ma trzecią szansę na breaka, którą także Polak obronił.
    Skomentuj 1
    • FanRadwana Zgłoś komentarz
      Udało się. Coś się Jurek odnaleźć nie może po tej zmarnowanej szansie..
      Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 0:0 - Janowicz obronił pierwszą piłkę na przełamanie, ale Gasquet po raz drugi staje przed okazją na breaka.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 0:0 - Problemy Polaka już na otwarcie drugiego seta i break point.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:7(6), 0:0 - Wygrywający forhend Richarda Gasqueta kończy pierwszą odsłonę wygraną przez Francuza z Jerzym Janowiczem w dramatycznym tie breaku.
      Skomentuj 2
      Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:6 (6-7) - As Francuza i czwarty setbol.
      Skomentuj 5
      • skakun Zgłoś komentarz
        Wydawało się, że pierwszego seta ma już wygranego a tu niestety... straszne nerwy
        • nowa Zgłoś komentarz
          ale nerwy
            Ajj. Szacunek za odrobienie strat w Taju, ale z drugiej strony nie powinno nawet do niego dojść. Tak trochę na własne życzenie przegrana partia ;/
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:6 (6-6)*- Wyrzuca bekhend Gasquet i Janowicz broni trzeciego setbola!
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:6 (5-6)* - Fantastyczna kontra z bekhendu łodzianina.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:6 (4-6) - Dobra akcja serwis+forhend w wykonaniu Polaka.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:6 (3-6) - Trzy setbole dla Gasqueta.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:6 (3-5)* - Nieznacznie wrzucił piłkę z bekhendu Francuz.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:6 (2-5)* - Bekhend w linię Janowicza.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:6 (1-5) - Znów zaatakował przy siatce Polak i znów został minięty.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:6 (1-4) - Po znakomitym returnie ruszył do siatki Janowicz, lecz Gasquet zagrał cudowne minięcie.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:6 (1-3)* - As serwisowy.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:6 (1-2)* - Nieudany return Gasqueta.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:6 (0-2) - Wygrana długa akcja przez Francuza i mini break.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:6 (0-1) - Kolejny błąd Janowicza.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 6:6* - Oddał serwis Janowicz i będziemy mieli tie breaka.
            Skomentuj 1
            • Jankus Zgłoś komentarz
              ...i to już nie było mistrzowskie. Trochę ta przerwa medyczna chyba przeszkodziła.
              Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:5 - Piękna akcja przy siatce łodzianina, następnie wygrywający serwis, pomyłka z forhendu oraz podwójny błąd serwisowy i z 30-0 robi się 30-30. A po kolejnym podwójnym błędzie Francuz ma break pointa.
              Skomentuj 1
              Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *6:5 - Kolejna znakomita, agresywna akcja  Polaka i przełamanie na korzyść naszego reprezentanta, który po przerwie będzie serwował, aby wygrać partii otwarcia.
              Skomentuj 1
              Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 5:5* - Genialny return Janowicza i trzy break pointy dla Polaka!
              Skomentuj 3
                moze tak profilaktycznie
                • basher Zgłoś komentarz
                  No to Rysiu sobie nie pograł przy swoim serwisie! Brawo Jerz! 6:5.
                    Świetnie się patrzy na takie mistrzowskie granie Janowicza: przez cały set pilnował serwisu i tylko się czaił na słabszy moment Gasqueta. Martwi jednak ta otwarta prośba o uśmierzacze
                    Czytaj całość
                    bólu.
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 5:5* - Polak zaczął od przegranej akcji przy siatce, ale następnie popisał się trzema asami serwisowymi, a gema zamknął wygrywając wymianę z głębi kortu.
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *4:5 - Nic nie zmienia się na korcie w hali Park&Suites Arena. Obaj gracz wciąż bardzo pewnie utrzymują własny serwis, Janowicz ciągle stara się być agresywny, ale popełnia wiele błędów.
                    Skomentuj 2
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 4:4* - Polak zrobił doskonały użytek z nowych piłek, które właśnie weszły do gry i utrzymał serwis do 15, popisując się dwoma znakomitymi winnerami z forhendu
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *3:4 - Gem pełen pięknych zagrań z obu stron. Janowicz doprowadził nawet do stanu 30-30 przy podaniu Gasqueta, lecz reprezentant gospodarzy nie pozwolił sobie na stratę serwisu.
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 3:3* - Świetny gem w wykonaniu łodzianina. Dwa wygrywające podania, as i kończący forhend, choć nie obyło się też bez niewymuszonego błędu.
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *2:3 - Ciągle za dużo błędów po stronie Polaka. Gasquet utrzymuje serwis "na sucho".
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 2:2* - Zły skrót Janowicza, następnie wspaniałe minięcie Francuza i 0-30, ale Polak doprowadził do stanu 40-30 trzema asami, a gema zamknął znów za pomocą podania.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *1:2 - Znów gem serwisowy Gasqueta wygrany w dużej mierze dzięki błędom Polaka. Trzy pomyłki łodzianina i as Francuza.
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet 1:1* - W swoim stylu Janowicz, bardzo pewnie wygrany gem przy własnym podaniu do 15.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Richard Gasquet *0:1 - Agresywnie od samego początku nastawiony jest Polak, ale popełnił cztery niewymuszone błędy.
                    Skomentuj 2
                    Zaczynamy od serwisu Gasqueta!
                    Skomentuj 0
                    Będzie to trzecia konfrontacja Janowicza z Gasquetem. W marcu ubiegłego roku w Indian Wells triumfował Francuz, zaś Polak zrewanżował się dwa miesiące później w Rzymie.
                    Skomentuj 0
                    Na lepszego z pary  Janowicz - Gasquet, który stoi przed szansą na 21. finał turnieju cyklu ATP World Tour, będzie Gael Monfils. Paryżanin w pierwszym półfinale pokonał 6:2, 3:6, 6:1 Jarkko Nieminena.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz i Richard Gasquet pojawili się już na korcie centralnym w Montpellier. Za klika chwil rozpocznie się walka o drugi finał w karierze Polaka.
                    Skomentuj 1
                    Od godz. 16:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu półfinałowego turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego w Montpellier pomiędzy Jerzym Janowiczem a Richardem Gasquetem.