WTA Rio de Janeiro: Pereira powalczy o drugi półfinał, trzy zmarnowane meczbole Scheepers

Faworytka gospodarzy, Teliana Pereira, awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA rozgrywanego w Rio de Janeiro. Porażki doznała Chanelle Scheepers, która nie wykorzystała trzech meczboli.

Rafał Smoliński

Klasyfikowana obecnie na 98. miejscu w rankingu WTA Teliana Pereira pokonała w meczu dnia 6:2, 7:6(5) Patricię Mayr-Achleitner. W II secie Austriaczka prowadziła już 5:2, a w dziewiątym gemie nie wykorzystała trzech z rzędu setboli i ostatecznie o losach tej partii zadecydował tie break. W rozgrywce tej Brazylijka w wielkim stylu wygrała od stanu 3-5 cztery kolejne piłki, wieńcząc po 112 minutach cały pojedynek.

Ćwierćfinałową rywalką najwyżej notowanej w rankingu WTA z reprezentantek Brazylii będzie w piątek Irina Begu. Rumunka okazała się w starciu kwalifikantek lepsza od Paragwajki Veroniki Cepede Royg, zwyciężając 6:3, 5:7, 6:1. Pojedynek Pereiry z tenisistką z Bukaresztu jako jedyne spotkanie ćwierćfinałowe w turnieju pań rozegrane zostanie na korcie centralnym. Jeśli Brazylijka wygra, to powtórzy swój najlepszy wynik w głównym cyklu z zeszłego sezonu, osiągnięty w Bogocie.

Pewny awans do ćwierćfinału zanotowała w czwartek rozstawiona z numerem piątym Kurumi Nara. Reprezentantka Japonii zwyciężyła 6:0, 7:6(3) Niemkę Annę-Lenę Friedsam, a o półfinał zagra z Lourdes Dominguez. Hiszpanka obroniła w drugim secie pojedynku z Chanelle Scheepers trzy piłki meczowe, by po 140 minutach pokonać tenisistkę z RPA 2:6, 7:6(7), 6:1.

Na piątek organizatorzy zawodów Rio Open zaplanowali rozegranie wszystkich ćwierćfinałów singla kobiet i mężczyzn. Trzy mecze gry pojedynczej pań odbędą się na korcie numer 1, na który po zakończeniu spotkania Nary z Domínguez wkroczą Katarzyna Piter i oznaczona "jedynką" Czeszka Klara Zakopalova.