WTA Florianopolis: Deszcz pomógł Suarez, Zakopalova i Niculescu w ćwierćfinale

Carla Suarez pokonała Kiki Bertens i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA we Florianopolis. Kolejną rywalką Hiszpanki będzie broniąca tytułu Monica Niculescu.

Carla Suarez (WTA 15) pokonała Kiki Bertens (WTA 119) 6:3, 7:6(2) i osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (Sydney, Dubaj). W II secie przy stanie 4:5 Hiszpanka obroniła dwie piłki setowe i wyrównała na 5:5. W tym momencie spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu i zawodniczki udały się do szatni. Po wznowieniu gry Suárez obroniła break pointa w 11. gemie i sięgnęła po zwycięstwo w tie breaku. - To był trudny mecz - powiedziała tenisistka z Barcelony. - Kiki grała naprawdę dobrze, a ja musiałam obronić dwie piłki setowe. Po deszczowej przerwie zmieniłam kilka rzeczy i udało mi się wygrać w tie breaku.

Kolejną rywalką Suárez będzie broniąca tytułu Monica Niculescu (WTA 53), która wygrała 6:3, 6:1 z kwalifikantką Danką Kovinić (WTA 159). Rumunka, tak jak Hiszpanka, osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (po Shenzhen i Hobart - w obu tych turniejach wywalczyła tytuły w deblu). Przed rokiem we Florianopolis zawodniczka z Bukaresztu święciła swój pierwszy singlowy triumf w głównym cyklu. Suárez pokonała Niculescu w ubiegłym sezonie w Paryżu w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

W ćwierćfinale jest też Klara Zakopalova (WTA 32), z którą wspólnie Niculescu wygrała w styczniu turnieje w Shenzhen i Hobart. Czeszka pokonała 6:3, 6:3 kwalifikantkę Alize Lim (WTA 150). Tenisistka z Pragi pozostaje w grze o trzeci tegoroczny finał (Hobart i w ubiegłym tygodniu Rio de Janeiro).

Kolejną rywalką Zakopalovej będzie Alexandra Dulgheru (WTA 141), która obroniła piłkę setową przy 4:5 w I partii i pokonała 7:5, 6:2 Telianę Pereirę (WTA 103). W ten sposób Rumunka osiągnęła swój pierwszy ćwierćfinał od maja 2011 roku (Bruksela). Alison van Uytvanck (WTA 104) wygrała 6:2, 6:2 z Paulą Ormaecheą (WTA 81) i w kolejnej rundzie zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Garbine Muguruzą. Belgijka zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i po raz drugi w karierze zagra w ćwierćfinale (Bruksela 2012).

Brasil Tennis Cup, Florianopolis (Brazylia)