Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Lindsay Davenport i Nick Bollettieri w gronie przyjętych do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław

W poniedziałek ogłoszono nazwiska pięciu osób, które w 2014 roku zostały przyjęte do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław. Zaszczytu tego dostąpili m.in. Lindsay Davenport i Nick Bollettieri.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

37-letnia obecnie Lindsay Davenport wygrała w swojej karierze 55 turnieje w singlu i 37 w deblu. W Wielkim Szlemie triumfowała łącznie sześciokrotnie: trzy razy w grze pojedynczej (US Open 1998, Wimbledon 1999, Australian Open 2000) oraz trzy razy w grze podwójnej (Roland Garros 1996, US Open 1997, Wimbledon 1999). W 1996 roku zdobyła złoty medal w singlu podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie. Pod koniec lat 90. Amerykanka była liderką rankingu singlowego i deblowego.

Do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław przyjęty również został Nick Bollettieri. 82-letni Amerykanin to słynny na całym świecie trener i nauczyciel tenisa ziemnego, który w swojej akademii na Florydzie wychował 10 przyszłych liderów światowych list: Andre Agassiego, Borisa Beckera, Jima Couriera, Marcelo Riosa, Martinę Hingis, Monicę Seles, Jelenę Janković, Marię Szarapową oraz siostry Venus i Serenę Williams. Wybór Bollettieriego może budzić pewne kontrowersje, ze względu na stosowane przez niego metody szkoleniowe.

W gronie pięciu osób przyjętych do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław znalazła się także Chantal Vandierendonck. 49-letnia obecnie Holenderka to była liderka rankingu tenisistek na wózkach, mistrzyni świata ITF oraz pięciokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich (w singlu wywalczyła złoto w Seulu, srebro w Barcelonie i brąz w Atlancie, natomiast w deblu złoto w Barcelonie i Atlancie w parze z Monique van den Bosch).

Drugą kobietą przyjętą w 2014 roku do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław została Jane Brown Grimes, która jeszcze kilka lat temu była prezydentem Amerykańskiej Federacji Tenisowej (USTA), a wcześniej pełniła również ważne funkcje w WTA oraz ITF.

Jako piąty do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław przyjęty został John Barrett. 82-letni obecnie Brytyjczyk w przeszłości był piątą rakietą swojego kraju, ale najbardziej zasłynął jako komentator i historyk.

Oficjalna ceremonia przyjęcia do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław odbędzie się 12 lipca 2014 roku, podczas rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Newport. To właśnie w tej miejscowości mieści się siedziba International Tennis Hall of Fame. W ciągu 60 lat istnienia Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław przyjęto do niej 235 osób z ponad 20 krajów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Czy Nick Bollettieri powinien zostać przyjęty do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
bbc.com
Komentarze (2):
 • vamos Zgłoś komentarz
  Fajny był ostatnio artykuł w NYTimes o Nicku. 8 żon, najmłodsze dziecko w wieku 6 lat, najstarsze ma 58, 900$ za godzinę lekcji (tenisa, nie prokreacji) ;)
  • Alk Zgłoś komentarz
   Nick, człowiek który powiedział Maratowi Safinowi, że jest za cienki na stypendium w jego akademii.. wprawdzie wybierał wtedy między Rosjaninem a Riosem, ale..
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×