WTA Indian Wells: Dellacqua nieskuteczna, Simona Halep pierwszą półfinalistką

Simona Halep pokonała w dwóch setach Casey Dellacqua i została pierwszą półfinalistką turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells.

Po trzysetowych pojedynkach z Lucie Safarovą i Eugenie Bouchard, Simona Halep (WTA 7) pokonała 6:2, 6:2 Casey Dellacqua (WTA 78) i zameldowała się w drugim półfinale w sezonie. W ubiegłym miesiącu w Ad-Dausze sięgnęła po swój siódmy tytuł (w sześciu turniejach triumfowała przed rokiem). Kolejną rywalką Rumunki będzie Agnieszka Radwańska (WTA 3) lub Jelena Janković (WTA 8). Polka i Serbka zagrają o godz. 3:00 w nocy czasu polskiego ze środy na czwartek. Dellacqua wystąpiła w trzecim ćwierćfinale w karierze. Dwa zaliczyła w turniejach rangi International w Hobart (2008) i Dallas (2012).

W trzecim gemie I seta Halep przełamała Dellacqua efektownym forhendem po linii. Po chwili Rumunka obroniła dwa break pointy, a następnie po raz kolejny odebrała rywalce podanie, korzystając z bekhendowego błędu Australijki. W szóstym gemie zawodniczka z Konstancy obroniła cztery break pointy, ale podwójnym błędem dała przeciwniczce piątego. Dellacqua jednak ponownie z okazji nie skorzystała, pakując forhend w siatkę. 29-latka z Sydney miała też szóstą okazję, ale zmarnowała ją wyrzucając forhend. W końcu Halep efektownym forhendem po linii podwyższyła na 5:1. Seta Rumunka zakończyła w ósmym gemie, utrzymując podanie na sucho. Ostatni punkt zdobyła ostrym krosem forhendowym wymuszającym błąd.

W trzecim gemie II seta Halep popisała się efektownym returnem, a po podwójnym błędzie Dellacqua uzyskała trzy break pointy. Przy pierwszym z nich Australijka wpakowała bekhend w siatkę. Wspaniały kros bekhendowy przyniósł Rumunce break pointa na 5:2 i wykorzystała go bekhendem po linii. W ósmym gemie Halep obroniła dwa break pointy przy 15-40 i mecz zakończyła asem z drugiego podania.

Dellacqua była w meczu z Halep nieskuteczna. Zmarnowała wszystkie 10 break pointów, jakie miała. Australijka może jednak być ze swojego występu w Indian Wells bardzo zadowolona. Została pierwszą od 2004 roku (Gisela Dulko) kwalifikantką, która doszła w kalifornijskiej imprezie do ćwierćfinału. W meczu z Rumunką naliczono jej osiem kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Halep miała o dwa błędy własne mniej, a do tego 19 piłek wygranych bezpośrednio.