ATP Barcelona: Łukasz Kubot i Robert Lindstedt nie zagrają w półfinale

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt po wyrównanym meczu musieli uznać wyższość Ivana Dodiga i Marcela Melo w ćwierćfinale imprezy rozgrywanej na kortach ziemnych w Barcelonie.

Dominika Pawlik

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt po triumfie w Australian Open zdecydowali się na dalszą współpracę. Od największego zwycięstwa, para wystąpiła w pięciu imprezach, wygrywając trzy spotkania (z czego jednym był walkower). Kolejnym wspólnym występem polsko-szwedzkiego duetu był turniej Barcelona Open BancSabadell. Panowie potrzebowali ośmiu minut do awansu do kolejnej rundy, bowiem Marcel Granollers i Marc Lopez poddali mecz po dwóch gemach.

W walce o półfinał rywalami Kubota i Lindstedta byli rozstawieni z numerem 3. Ivan Dodig i Marcelo Melo. Po raz pierwszy oba duety mierzyły się w III rundzie tegorocznego Australian Open, wtedy po trzysetowej batalii lepsi okazali się Polak i Szwed.

Kubot i Lindstedt już w gemie otwarcia uzyskali przełamanie, później dołożyli jeszcze jedno i pewnie wygrali premierową odsłonę do dwóch. Serwowali na tyle dobrze, że rywale nie mieli nawet szansy na odrobienie strat. W drugim secie Dodig i Melo w trzecim gemie obronili dwa break pointy, a chwilę później przełamali nierozstawioną parę, wykorzystując chwilę słabości przy ich serwisie. To był kluczowy moment seta, Chorwat i Brazylijczyk doprowadzili do mistrzowskiego tie breaka. Kubot i Lindstedt szybko uzyskali mini breaka, ale przeciwnicy błyskawicznie go odrobili i do stanu 7-7 punkty zdobywali serwujący. Trzy kolejne piłki padły łupem Dodiga i Melo, i to oni mogli cieszyć się z awansu do półfinału i rewanżu za mecz w Melbourne.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,845 mln euro
piątek, 25 kwietnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) - Łukasz Kubot (Polska) / Robert Lindstedt (Szwecja) 2:6, 6:3, 10-7

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!