WTA Strasburg: Petković i Goerges w ćwierćfinale, zwycięska bitwa Giorgi

Andrea Petković pokonała Vanię King i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Strasburgu.

W wielkanocny weekend Andrea Petković (WTA 29) grała w Brisbane w Pucharze Federacji (w półfinale Grupy Światowej Niemki wyeliminowała Australijki). Po przylocie do Europy, w trzech turniejach (Stuttgart, Madryt, Rzym) wygrała ona łącznie jeden mecz. W Strasburgu w środę pokonała 6:3, 6:2 Vanię King (WTA 68), wracając z 1:3 w I secie, i jest już w ćwierćfinale. W trwającym 71 minut spotkaniu Petković zaserwowała trzy asy oraz wykorzystała pięć z 10 break pointów. W kolejnej rundzie Niemka spotka się z Monicą Puig (WTA 56), która wygrała 6:3, 6:1 z Mirjaną Lucić-Baroni (WTA 107). Portorykanka straciła tylko 14 punktów w swoich gemach serwisowych i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (Monterrey).
Camila Giorgi (WTA 51) wróciła ze stanu 5:7, 1:4 (miała stratę dwóch przełamań) i pokonała 5:7, 7:5, 7:6(2) Claire Feuerstein (WTA 124) po dwóch godzinach i 46 minutach walki. W szarpanym meczu Włoszka popełniła 12 podwójnych błędów i wykorzystała tylko pięć z 15 break pointów, ale przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w rozstrzygającym tie breaku. W całym meczu zdobyła w sumie o sześć punktów więcej (128-122). Giorgi w poprzedniej rundzie wyeliminowała triumfatorkę imprezy sprzed roku Alize Cornet, której w kwietniu uległa w finale w Katowicach. O drugi w sezonie i zarazem w karierze półfinał Włoszka zmierzy się z Silvią Soler-Espinosą (WTA 118), która w środę wygrała 6:4, 4:6, 6:2 z Shuai Peng (WTA 41). W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu Hiszpanka zaserwowała cztery asy oraz wykorzystała pięć z 11 break pointów i osiągnęła piąty ćwierćfinał w karierze (po Oeiras w 2012 oraz Acapulco, Marrakeszu i Palermo 2013).

Julia Görges (WTA 108) pokonała 7:5, 6:4 Lauren Davis (WTA 66). Niemka zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 32 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W I secie wróciła ona ze stanu 1:3. Teraz powalczy o drugi półfinał w sezonie (po Pattaya City). W ćwierćfinale na korcie ziemnym zagra po raz pierwszy od lipca 2012 roku (Palermo). Kolejną rywalką Görges będzie Madison Keys (WTA 44), która w amerykańskim meczu wygrała 6:4, 6:4 z Alison Riske (WTA 43). W trwającym 96 minut spotkaniu 19-latka z Boca Raton zaserwowała 12 asów i obroniła dziewięć z 11 break pointów. Amerykanka powalczy o drugi półfinał w sezonie (Sydney) i trzeci w karierze (pierwszy w 2013 roku w Osace).

- Robiłyśmy zakłady, kiedy przyjdzie nam się ze sobą zmierzyć ponownie - powiedziała Keys po meczu z Riske. - Ja pomyślałam o Eastbourne, a ona o Birmingham. Zobaczymy jak to będzie. Mamy nadzieję, że jednak nie nastąpi to w przyszłym tygodniu. Zawsze trudno jest grać z przyjaciółką i deblową partnerką. Nigdy nie chcesz widzieć takiego meczu, ale to się zdarza. [Riske] na pewno zagrała lepiej niż ostatnio. Szukała swoich uderzeń, zmuszała mnie do biegania i grała agresywnie. W kluczowych momentach zdecydowanie pomógł mi serwis. Było to drugie spotkanie obu Amerykanek na przestrzeni tygodnia. W Rzymie również górą była Keys, która wygrała 6:2, 6:2.

Christina McHale (WTA 59) zwyciężyła 6:3, 7:5 Casey Dellacqua (WTA 48). W ciągu 88 minut gry Amerykanka zaserwowała sześć asów, zgarnęła 31 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz odparła siedem z dziewięciu break pointów. O drugi półfinał w sezonie (w lutym finał w Acapulco) zmierzy się ona z Zariną Dijas (WTA 96), która pokonała 6:4, 7:6(4) Ajlę Tomljanović (WTA 71). Reprezentantka Kazachstanu osiągnęła drugi ćwierćfinał w karierze (po Pradze w 2009, Moskwie w 2010 i Kuala Lumpur w 2014).

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)