Roland Garros: Zwycięstwo Łukasza Kubota i Roberta Lindstedta, Polak w 1/4 debla

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W sobotę Polak i Szwed pokonali Jonathana Erlicha i Marcelo Melo.

Rafał Smoliński

32-letni Łukasz Kubot po raz siódmy w karierze osiągnął fazę ćwierćfinałową w turnieju debla imprezy wielkoszlemowej. Wcześniej polski tenisista dokonał tego podczas Australian Open (2009, 2011, 2014), Rolanda Garrosa (2010), Wimbledonu (2009) oraz US Open (2010).

W sobotę Kubot i Robert Lindstedt, triumfatorzy styczniowego Australian Open, pokonali 6:4, 7:6(5) Jonathana Erlicha i Marcelo Melo w meczu III rundy paryskiego Szlema. Lubinianin i starszy od niego o pięć lat szwedzki partner potrzebowali 98 minut, aby zwyciężyć izraelsko-brazylijską parę.
Już w trzecim gemie, po kilku znakomitych returnach Kubota, podania nie utrzymał Erlich, lecz rywale szybko odrobili breaka, gdyż problemy z serwisem miał Lindstedt. Losy seta rozstrzygnęły się w piątym gemie, w którym polsko-szwedzka para przełamała Brazylijczyka. Lubinianin i jego partner obronili jeszcze break pointa w 10. gemie, po czym przy pierwszej okazji zwieńczyli seta. W drugim secie gra wyrównała się, a obie pary jeszcze więcej uwagi zaczęły przykładać do własnego serwisu. W takiej sytuacji o losach partii zadecydował tie break, w którym przewagę jako pierwsi, po podwójnym błędzie Lindstedta, uzyskali Erlich i Melo. Na zmianę stron oba duety schodziły jednak przy wyniku remisowym, a od stanu 4-5 znakomity pokaz dali Polak i Szwed. Przy pierwszym meczbolu Kubot popisał się kapitalnym returnem, wieńcząc tym samym cały pojedynek.

Kubot i Lindstedt zanotowali osiem asów i sześć podwójnych błędów, a z trzech okazji na przełamanie wykorzystali dwa. Polak i Szwed wygrali 71 ze 135 rozegranych punktów i tylko raz pozwolili sobie odebrać serwis.

Swoich rywali w pojedynku o półfinał gry podwójnej 113. edycji międzynarodowych mistrzostw Francji Kubot i Lindstedt poznają w niedzielę, kiedy to zmierzą się ze sobą amerykańsko-portugalska para Jack Sock i João Sousa oraz kazachsko-australijski duet Andriej Gołubiew i Samuel Groth.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,812 mln euro
sobota, 31 maja

III runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 9) / Robert Lindstedt (Szwecja, 9) - Jonathan Erlich (Izrael) / Marcelo Melo (Brazylia) 6:4, 7:6(5)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Roland Garros: Black i Mirza zakończyły przygodę Rosolskiej i Dabrowski Roland Garros: Klaudia Jans-Ignacik i Dominic Inglot poza turniejem miksta

Czy Łukasz Kubot i Robert Lindstedt awansują do półfinału Rolanda Garrosa?