ATP Den Bosch: Zwycięski debiut Vaska Pospisila, Becker wygrał z Granollersem

Vasek Pospisil wygrał swój debiutancki mecz w turnieju ATP w Den Bosch. Do II rundy awansowali również Benjamin Becker, który pokonał Marcela Granollersa, Dmitrij Tursunow i Thiemo de Bakker.

Marcin Motyka
Sezon 2014 jest dla Vaska Pospisila pasmem niepowodzeń. Tenisista od styczniowego Australian Open przegrał siedem meczów z rzędu w głównym cyklu, ale gdy cykl ATP World Tour wkroczył w okres gry na trawie, wyraźnie odżył. W zeszłym tygodniu w Londynie Kanadyjczyk przerwał serię kolejnych porażek, a w poniedziałek znów mógł cieszyć się ze zwycięstwa.
W I rundzie turnieju ATP w Den Bosch Pospisil wygrał 6:4, 7:5 z Dusanem Lajoviciem. Rozstawionego z numerem szóstym reprezentanta Kanady nie wybiła z rytmu przerwa, jaka nastąpiła przy prowadzeniu 5:4 w drugim secie Serba i została spowodowana przez opady deszczu. Po wznowieniu Pospisil wygrał trzy kolejne gemy i zakończył całe spotkanie.Marcel Granollers już w pierwszym swoim meczu zakończył przygodę z tegoroczną edycją Topshelf Open. W poniedziałek oznaczony numerem czwartym Hiszpan przegrał w godzinę i 45 minut 6:4, 3:6, 4:6 z mistrzem tego turnieju z 2009 roku Benjaminem Beckerem. W 1/8 finału Niemiec zmierzy się z Dudim Selą, z którym na trzy konfrontacje nigdy nie przegrał, ale w głównym cyklu obaj tenisiści grali ze sobą tylko jeden raz (Memphis 2012).

Kłopotów z awansem nie miał za to inny rozstawiony tenisista, Dmitrij Tursunow. Rosjanin, turniejowa "piątka", bez straty seta pokonał Bradleya Klahna, a w II rundzie stanie naprzeciw posiadacza dzikiej karty, Thiemo de Bakkera, który w holenderskich derbach okazał się lepszy od Igora Sijslinga.

Serię siedmiu z rzędu porażek w głównym cyklu przerwał Matthew Ebden. Australijczyk, który na zwycięstwo czekał od marca, gdy w turnieju w Miami wygrał z Łukaszem Kubotem, w I rundzie zmagań w Den Bosch wygrał trzysetową batalię z Adrianem Mannarino.

W poniedziałek zwycięstwa odnieśli również Steve Johnson, który wyeliminował Kenny'ego de Scheppera, oraz Lukáš Lacko. Słowacki kwalifkant wygrał 6:3, 6:4 z Victorem Hanescu i tym samym stanie przed szansą na awans do pierwszego ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour od października 2013 roku i imprezy w Tokio.