ATP Eastbourne: Jarkko Nieminen pokonał Santiago Giraldo, zwycięstwa mistrzów Rolanda Garrosa

Jarkko Nieminen wygrał trzysetowe starcie z Santiago Giraldo i awansował do II rundy turnieju ATP w Eastbourne. We wtorek zwycięstwa odnieśli też deblowi mistrzowie Rolanda Garrosa oraz Donald Young.

Marcin Motyka
Tuż po największym sukcesie w karierze, deblowym triumfie w Rolandzie Garrosie, Julien Benneteau wystąpił w turnieju na trawnikach w Queen's Clubu, gdzie spotkało go srogie rozczarowanie w postaci porażki w I rundzie z Victorem Estrellą. Po krótkim odpoczynku Francuz postanowił podjąć rękawice i w poszukiwaniu punktów przed Wimbledonem udał się do Eastbourne.
Na otwarcie AEGON International Benneteau trafił na świetnie czującego się na trawie Yen-Hsuna Lu, z którym przegrał w tym turnieju w 2012 roku. We wtorek 32-letni rezydent Genewy zrewanżował się Tajwańczykowi za porażkę sprzed dwóch lat i zwyciężył 6:2, 6:4, w ciągu 63-minutowego spotkania posyłając osiem asów serwisowych i ani razu nie tracąc własnego podania. W 1/8 finału Benneteau zagra ze swoim rodakiem, rozstawionym z numerem szóstym Gillesem Simonem, zeszłorocznym finalistą zmagań w Eastbourne, z którym dotychczas mierzył się siedmiokrotnie i triumfował trzy razy.

Awans do II rundy AEGON International wywalczył również deblowy partner Benneteau z tegorocznego Rolanda Garrosa, Edouard Roger-Vasselin. 30-latek z Boulogne-Billancourt także w dwóch setach okazał się lepszy od swojego rywala, którym był juniorski mistrz Wimbledonu z 2009 roku, Andriej Kuzniecow.

Reprezentant Trójkolorowych wygrał z rosyjskim kwalifikantem 6:3, 6:4 w 72 minuty i w II rundzie stanie naprzeciw Jarkko Nieminena, z którym ma bilans 1-1. Fin w najbardziej wyrównanym i najdłuższym (1h41') meczu drugiego dnia turnieju pokonał 6:3, 6:7(5), 6:3 oznaczonego numerem siódmym Santiago Giraldo, ogrywając Kolumbijczyka po raz drugi w drugiej konfrontacji.

Donald Young wyeliminował z turnieju ostatniego reprezentanta gospodarzy, posiadacza dzikiej karty, Jamesa Warda. Amerykanin w ciągu 62-minutowego pojedynku stracił tylko pięć gemów i w walce o ćwierćfinał skonfrontuje swe siły z Martinem Klizanem, którego pokonał w zeszłorocznym US Open 6:1, 6:0, 6:1.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)