WTA Den Bosch: Simona Halep nie obroni tytułu, środa pod znakiem kreczów

Broniąca tytułu Simona Halep odpadła w II rundzie turnieju WTA w Den Bosch. Rumunka skreczowała w spotkaniu z Anniką Beck.

W ubiegłym sezonie Simona Halep (WTA 3) zdobyła sześć tytułów, jeden z nich w Den Bosch po zwycięstwie w finale nad Kirsten Flipkens. Wtedy Rumunka była klasyfikowana jeszcze na 45. miejscu, ale w ciągu roku wykonała ogromny skok w rankingu. W holenderskiej imprezie nie obroni tytułu. W II rundzie wróciła z 1:4 i wygrała I seta 7:5 z Anniką Beck (WTA 55), ale w II partii przy stanie 2:3 skreczowała. Już trzeci raz w tym sezonie Halep poddała się w trakcie lub przed meczem. W lutym w Dubaju w spotkaniu z Alize Cornet zeszła z kortu, gdy przegrywała 1:6, 1:1, a powodem była kontuzja prawej kostki. W maju w Rzymie oddala walkowerem mecz III rundy z Carlą Suárez (problemy z mięśniami brzucha). Tym razem powodem jej wcześniejszego zejścia z kortu okazał się uraz pleców.
To nie był jedyny niepełny mecz w Den Bosch w środę. Vania King (WTA 75) wygrała I seta z Coco Vandeweghe (WTA 69) 7:6(6) po obronie trzech piłek setowych przy stanie 3-6 w tie breaku, ale II partię przegrała do zera, a w III poddała się po rozegraniu trzech gemów. Jie Zheng (WTA 90) prowadziła z Carlą Suarez (WTA 15) 7:5, 0:1, gdy Hiszpanka postanowiła poddać pojedynek. W obu przypadkach przyczyną kreczu również była kontuzja pleców.

Nie ma mistrzyni sprzed roku, odpadła też ta, którą Halep wówczas w finale pokonała. Kirsten Flipkens (WTA 24) przegrała 6:7(4), 4:6 z Eliną Switoliną (WTA 34). W II secie Ukrainka od stanu 2:4 zdobyła cztery gemy i awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie (po halowym turnieju w Paryżu i Norymberdze).

Jarosława Szwiedowa (WTA 67) pokonała 7:6(6), 7:6(4) Michaellę Krajicek (WTA 207). Reprezentantka Kazachstanu w I secie wróciła z 3:5 i obroniła jedną piłkę setową, w II partii Holenderka nie wykorzystała prowadzenia 3:0 oraz setbola przy stanie 5:4. W trwającym dwie godziny bez jednej minuty spotkaniu Szwiedowa popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też zaserwowała 11 asów. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 36 z 48 punktów. Kazaszka osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (po Florianopolis i Norymberdze).

Klara Koukalova (WTA 31) wygrała 6:2, 7:6(6) z Moną Barthel (WTA 59) w ciągu 78 minut. W tie breaku II seta Czeszka wróciła ze stanu 2-5 i zagra w drugim w tym roku ćwierćfinale na trawie. W ubiegłym tygodniu w Birmingham w walce o półfinał przegrała z późniejszą triumfatorką Aną Ivanović. Koukalová to triumfatorka turnieju w Den Bosch z 2005 oraz finalistka z 2004 roku.

Topshelf Open, Den Bosch (Holandia)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 18 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Klára Koukalová (Czechy, 8) - Mona Barthel (Niemcy, Q) 6:2, 7:6(6)
Annika Beck (Niemcy) - Simona Halep (Rumunia, 1) 5:7, 3:2 i krecz
Jie Zheng (Chiny) - Carla Suárez (Hiszpania, 4) 7:5, 0:1 i krecz
Elina Switolina (Ukraina) - Kirsten Flipkens (Belgia, 6) 7:6(4), 6:4
Coco Vandeweghe (USA, Q) - Vania King (USA) 6:7(6), 6:0, 2:1 i krecz
Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) - Michaëlla Krajicek (Holandia, WC) 7:6(6), 7:6(4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!