Wimbledon: Przegrana po walce Alicji Rosolskiej i Gabrieli Dabrowski

Alicja Rosolska wraz z Kanadyjką polskiego pochodzenia Gabrielą Dabrowski przegrały w I rundzie turnieju gry podwójnej Wimbledonu z Lucie Hradecką i Michaellą Krajicek, rozstawionymi z numerem 13.

Kacper Kowalczyk
Na kortach All England Clubu Alicja Rosolska występuje regularnie od 2007 roku. Pięciokrotnie udało jej się dojść do II rundy, trzykrotnie wraz z Klaudią Jans-Ignacik. Jej największym sukcesem wraz z Gabriela Dabrowski jest finał ubiegłorocznego Generali Ladies Linz.
Lucie Hradecka i Michaella Krajicek to półfinalistki tegorocznego Roland Garros i finalistki styczniowych zawodów w Auckland. W tym sezonie, Holenderka zagrała w jeszcze dwóch finałach turniejów WTA z innymi partnerkami - zwycięskim w Norymberdze (wraz z Karolíną Plíškovą) i przegranym w Den Bosch przed tygodniem (kiedy w parze z Kristiną Mladenović nie wykorzystały prowadzenia 6:0, 5:2).Środowy pojedynek rozpoczął się pewnie utrzymanym podaniem przez parę polsko-kanadyjską i długim gemem serwisowym w wykonaniu Hradeckiej, zakończonym asem w jej wykonaniu. Jednak już w czwartym gemie zostały przełamanym przy pierwszej okazji. Bez breakpointów obyło się w kolejnych trzech gemach i to Rosolska z Dabrowski prowadziły 5:2. Wówczas, przy serwisie Holenderki, miały szansę zakończyć seta, której nie wykorzystały. Podobnie stało się z piłkami setowymi przy 5:3 i 5:4, co pozwoliło rywalkom na zniwelowanie straty. Przy 6:5 ponownie pojawił się set point, z którego Polka i Kanadyjka ostatecznie skorzystały i zwyciężyły w 54-minutowej pierwszej partii.

Po niewykorzystanych czterech piłkach na przełamanie przy serwisie Krajicek w drugim gemie drugiego seta, w następnym to Czeszka i Holenderka przełamały Dabrowski i Rosolską. Break okazał się decydujący w kontekście całej partii, która padła łupem zawodniczek rozstawionych z "13" 6:4.

Set trzeci to coraz wyraźniejsza przewaga duetu czesko-holenderskiego. Stracone zaledwie trzy punkty przy swoim serwisie, przy wykorzystaniu dwóch breakpointów przy podaniu przeciwniczek dały im wygraną 6:2 i awans do II rundy, gdzie zmierzą się z lepszymi z meczu pomiędzy Flavią Pennettą i Samanthą Stosur a Jocelyn Rae i Anną Smith. Brytyjki grają z "dziką kartą" otrzymaną za zwycięstwo w turnieju ITF w Nottingham.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,467 mln funtów
środa, 25 czerwca

I runda gry podwójnej:

Lucie Hradecká (Czechy, 13) / Michaella Krajicek (Holandia, 13) - Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) 5:7, 6:4, 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!