Cykl ITF: Urszula Radwańska bez awansu do ćwierćfinału

Urszula Radwańska zakończyła w czwartek zmagania w turnieju Reinert Open rozgrywanym w Versmold. Polska tenisistka przegrała w II rundzie z Ukrainką Kateryną Kozłową.

Rafał Smoliński
Rozstawiona w Versmold z drugim numerem Urszula Radwańska w środę zainaugurowała turniej od trzysetowego zwycięstwa nad Jekateriną Byczkową. W czwartek 23-letnia krakowianka, aktualnie 103. rakieta globu, po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z Kateryną Kozłową, klasyfikowaną obecnie na 160. miejscu w rankingu WTA.
Ukrainka rozpoczęła mecz od szybkiego przełamania, ale cztery kolejne gemy zapisała na swoje konto Polka, wychodząc tym samym na 4:3. Kilka minut później, przy stanie 5:4, Radwańska podawała na seta, lecz oddała serwis, a następnie przegrała jeszcze dwa następne gemy i w efekcie całą pierwszą partię 5:7.

W drugiej odsłonie nasza reprezentantka stawiła opór 20-letniej rywalce tylko na początku seta, kiedy dwukrotnie zdołała odrobić stratę przełamania. Od stanu 3:2 Kozłowa postarała się jednak o kolejne dwa breaki, by zwyciężyć ostatecznie 7:5, 6:2.

Za występ w turnieju Reinert Open 2014 Ula Radwańska otrzyma osiem punktów do rankingu WTA. Z kolei Kozłowa powalczy w piątek o półfinał z Gruzinką Sofią Szapatawą.