Challenger Praga: Michał Przysiężny wygrał dwa mecze z rzędu w obecnym sezonie

Michał Przysiężny po raz pierwszy w obecnym sezonie wygrał dwa mecze w jednym turnieju. W czwartek polski tenisista awansował do ćwierćfinału zawodów ATP Challenger Tour w Pradze.

Rafał Smoliński
Czwartkowym przeciwnikiem Michała Przysiężnego (ATP 145) był Jan Hajek (ATP 252), który wcześniej dwukrotnie pokonał Polaka na zawodowych kortach. Reprezentant naszych południowych sąsiadów zwyciężył głogowianina w II rundzie imprezy rangi ITF rozgrywanej w 2002 roku w Gdyni oraz w eliminacjach do zawodów ATP Challenger Tour odbywających się w sezonie 2005 we włoskim Manerbio.
W Pradze 30-letni Przysiężny okazał się jednak lepszy od pochodzącego z Ołomuńca zawodnika. Rozstawiony z trzecim numerem Polak potrzebował zaledwie 78 minut, aby zwyciężyć reprezentanta gospodarzy 6:4, 6:4. W całym meczu głogowianin posłał 15 asów i obronił cztery wypracowane przez Czecha break pointy. Serwis przeciwnika przełamał z kolei dwukrotnie: w trzecim gemie premierowej partii oraz zaraz na początku drugiej odsłony.Przysiężny po raz pierwszy w 2014 roku wygrał dwa mecze z rzędu. Przed rozpoczęciem praskiej imprezy nasz reprezentant odniósł na zawodowych kortach zaledwie trzy zwycięstwa, z czego tylko jedno w głównym cyklu - w I rundzie Australian Open. O miejsce w półfinale powalczy w piątek z 33-letnim Jaroslavem Pospisilem (ATP 220) i będzie to ich pierwsze starcie na zawodowych kortach.

W czwartek do półfinału gry podwójnej turnieju w Pradze awansowali z kolei Mateusz Kowalczyk i Lukas Dlouhy. Oznaczona numerem drugim polsko-czeska w zaledwie 64 minuty zwyciężyła argentyński duet Andres Molteni i Diego Schwartzman 6:3, 6:4. O miejsce w wielkim finale Kowalczyk i jego partner zagrają w piątek z Chorwatem Tonim Androiciem i Rosjaninem Andriejem Kuzniecowem.

Advantage Cars Prague Open 2014, Praga (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 50 tys. dolarów
czwartek, 7 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Michał Przysiężny (Polska, 3) - Jan Hájek (Czechy) 6:4, 6:4

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 2) / Lukáš Dlouhý (Czechy, 2) - Andrés Molteni (Argentyna) / Diego Schwartzman (Argentyna) 6:3, 6:4

Czy Michał Przysiężny awansuje do półfinału turnieju w Pradze?