WTA Cincinnati: Jans-Ignacik i Pliskova pokonały reprezentantki gospodarzy

Klaudia Jans-Ignacik w parze z Karoliną Pliskovą potrzebowały 74 minut, żeby pokonać amerykańskie przeciwniczki i awansować do 1/8 finału zawodów w Cincinnati.

Piotr Wróbel

Występ w Cincinnati jest dla wracającej po urlopie macierzyńskim Klaudii Jans-Ignacik 15. turniejem w tym roku. Polka grała wspólnie z różnymi partnerkami, ostatni duet z Janette Husárovą wydawał się dobrym posunięciem, bo doświadczona Słowaczka w karierze wygrała aż 25 turniejów deblowych. Jedna w Cincinnati wystąpiła razem z Czeszką, Karolíną Plíškovą.

Mecz rozpoczął się od serii wygranych gemów serwujących duetów. Passa ta została przerwana przez returnujące zawodniczki z Europy, które jednak nie potwierdziły przełamania podwyższeniem prowadzenia. Dopiero przy stanie 6:5 dla Plíškovej i Jans-Ignacik doszło do następnego przełamania, które dało faworytkom seta. Ta 12-gemowa partia przebiegała w iście ekspresowym tempie, bowiem trwała tylko 35 minut.

W kolejnej odsłonie niesione dopingiem Amerykanki szybko zaczęły dominować. Dwukrotnie przełamały serwis faworyzowanej pary i prowadziły 3:0. Wtedy Polka i Czeszka rozpoczęły skuteczną pogoń. Wygrały pięć gemów z rzędu, serwowały po mecz i prowadziły nawet 30:0. Oddały tę przewagę, ale przy stanie 5:4 wykorzystały trzecią piłkę meczową i po 74 minutach awansowały do 1/8 finału. Tam zmierzą się ze zwyciężczyniami meczu Tímea Babos / Kristina Mladenović - Anna-Lena Grönefeld /Julia Görges.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,567 mln dolarów
poniedziałek, 11 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Karolína Plíšková (Czechy) -Nicolle Gibbs (USA, WC) / Alison Riske (USA, WC) 7:5, 6:4