Masters: Djoković najlepszy

Novak Djoković z Serbii wygrał turniej Masters Cup w Szanghaju. Tytuł dała Serbowi wygrana nad Nikołajem Dawidienką. Rosjanin przegrał z Djokoviciem po raz drugi w chińskim turnieju - wcześniej uległ mu w grupie.

Adam Naruszewicz

Djoković ograł Dawidienkę bez większych problemów. W pierwszym secie Rosjanin nie miał przeciwko rywalowi żadnych szans, przegrywając 1:6. Drugi set był bardziej zacięty, jednak i tym razem Djoković wyszedł z niego obronną ręką. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1, 7:5.

Warto dodać, że Djoković zaczął sezon od dużego zwycięstwa i na istotnej wygranej go zakończył. W styczniu Serb po raz pierwszy w karierze triumfował w turnieju wielkoszlemowym - Australian Open. Pokonał wówczas innego uczestnika Masters Cup - Jo-Wilfrieda Tsongę z Francji.