Yvonne Meusburger ogłosiła zakończenie kariery

Yvonne Meusburger po porażce w I rundzie US Open 2014 poinformowała o zakończeniu swojej zawodowej kariery. 30-letnia tenisistka to jedna z dwóch Austriaczek klasyfikowanych w Top 100 rankingu WTA.

Rafał Smoliński

- Tak właśnie kończy się moja kariera. Rozegrałam tutaj swój ostatni mecz - oznajmiła austriackim dziennikarzom Yvonne Meusburger. Pochodząca z Dornbirn tenisistka przegrała w I rundzie US Open z Czeszką Karolíną Plíškovą 2:6, 2:6. Austriaczka wystąpi jeszcze na Flushing Meadows w grze podwójnej, do której zgłosiła się wspólne z Ukrainką Julią Bejgelzimer.

Meusburger wygrała w swojej zawodowej karierze 15 tytułów rangi ITF w singlu oraz dziewięć w deblu. Największy sukces odniosła jednak w zeszłym sezonie w Bad Gastein, gdzie w finale zawodów WTA International pokonała Andreę Hlavackovą. Tydzień przed tym triumfem biła się jeszcze o zwycięstwo w turnieju w Budapeszcie, lecz uległa ostatecznie Simonie Halep.
W Wielkim Szlemie aktualna numer jeden austriackiego tenisa doszła najdalej do III rundy (Australian Open 2014). W marcu bieżącego roku podopieczna Joachima Kretza znalazła się nawet na 37. miejscu w rankingu WTA. W kwietniu wystąpiła w Katowicach, gdzie dotarła do ćwierćfinału, w którym uległa Agnieszce Radwańskiej. Obecnie zajmuje w światowej klasyfikacji 60. pozycję.

Meusburger pozostawiła sobie jeszcze furtkę do powrotu na zawodowe korty, jeśli na podstawie rankingu dostanie się do wielkoszlemowego Australian Open 2015. Do końca roku Austriaczka utraci ponad 300 punktów, ale może zachować szansę na bezpośredni występ w głównej drabince turnieju w Melbourne.