Challenger Andria: Andriej Kapaś pokonał austriacką nadzieję

W I rundzie kwalifikacji Challengera w Andrii Andriej Kapaś po tie breaku trzeciego seta niespodziewanie pokonał rozstawionego z numerem czwartym, utalentowanego Dennisa Novaka.

Marcin Motyka
Z osobą Dennisa Novaka Austriacy wiążą wielkie nadzieje. To właśnie on i Dominic Thiem w niedalekiej przyszłości mają stanowić o sile reprezentacji swojego kraju w Pucharze Davisa i walczyć o wielkie laury w najważniejszych turniejach.
21-latek z Wiener-Nesutadt, obecnie 309. rakieta świata, w tym sezonie zdobył cztery tytuły rangi ITF Futures i pokonywał m.in. Jana Hajka i Giovanniego Lapenttiego. Jednak w I rundzie kwalifikacji Challengera w Andrii Novak poniósł niespodziewaną porażkę z Andriejem Kapasiem. Sobotni pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany. Kapaś wygrał pierwszego seta 7:5, notując jednego breaka, a w drugim jednym przełamaniem odpowiedział Novak i wygrał tę partię 6:3. W decydującej odsłonie przełamań nie było i doszło do tie breaka, w którym lepszy okazał się reprezentant Polski, wygrywając 7-5.

W II rundzie eliminacji Challengera Andria e Castel del Monte Kapaś zmierzy się z reprezentantem gospodarzy, Francesco Borgo. Posiadacz dzikiej karty pokonał w sobotę 6:4, 6:4 innego Włocha, Giorgio Riccę.

Andria e Castel del Monte, Andria (Włochy)